Te samochody notują świetne wyniki sprzedaży w Polsce. Kierowcy rzucają się na nie bez opamiętania!

Te samochody notują świetne wyniki sprzedaży w Polsce. Kierowcy rzucają się na nie bez opamiętania!

Te samochody notują świetne wyniki sprzedaży w Polsce. Kierowcy rzucają się na nie bez opamiętania!

Podaj dalej

Z danych przedstawionych przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych jednoznacznie wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat flota aut z napędem elektrycznym w naszym kraju zwiększyła się trzykrotnie. W pierwszych 11 miesiącach 2022 roku liczba tego typu pojazdów wzrosła aż o 70 procent.

Te samochody zanotowały w 2022 roku najlepsze wyniki sprzedaży w naszym kraju

samochody elektryczne ładowarki samochód łądowarka polska ile
fot. pixabay

Z danych przedstawionych przez PSPA wynika, że w 2022 roku odnotowano 22 413 pierwszych rejestracji aut z napędem elektrycznym.

„Liczba rejestracji nowych, osobowych EV w Polsce powiększyła się o ponad 22 tys. szt. czyli o 36 proc. więcej niż w roku 2021. Według szacunków PSPA dostępny na koniec listopada 2022 r. budżet programu „Mój Elektryk” powinien wystarczyć na wsparcie kolejnych ok. 16,3 tys. samochodów zeroemisyjnych. „Biorąc pod uwagę prognozowany wzrost liczby rejestracji BEV na polskim rynku, pozostałe środki mogą ulec wyczerpaniu nawet jeszcze w 2023 r. lub w I połowie 2024 r. W tym kontekście celowe jest podwyższenie budżetu programu NFOŚiGW lub też publiczne ogłoszenie terminu kolejnych naborów. W przeciwnym przypadku istnieje ryzyko stagnacji na rynku elektromobilności” – zaznacza Dyrektor Zarządzający PSPA Maciej Mazur, cytowany przez serwis Moto Fakty.

Kierowcy coraz chętniej sięgają po samochody elektryczne

Największy wzrost sprzedaży w ubiegłym roku odnotowano w segmencie elektrycznych aut dostawczych i ciężarowych. „Coraz więcej firm z sektora TSL realizuje swoje strategie w zakresie elektryfikacji flot, co przekłada się bezpośrednio na szybko rosnącą liczbę rejestracji elektrycznych samochodów dostawczych. Z pewnością decyzjom zakupowym w tym segmencie sprzyjają bardzo atrakcyjne warunki dofinansowania z programu +Mój Elektryk+ oraz coraz bardziej rozbudowana oferta” – zaznacza Albert Kania z PSPA.

Dane jednoznacznie pokazują, że w ubiegłym roku liczba elektrycznych pojazdów wzrosła o 20 procent, a zeroemisyjnych o ponad 80 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. To pokazuje, że elektryfikacja cały czas się rozwija.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News