Te samochody bardzo często mają kręcone liczniki! Pod żadnym pozorem ich nie kupuj! [LISTA]

Te samochody bardzo często mają kręcone liczniki! Pod żadnym pozorem ich nie kupuj! [LISTA]

Podaj dalej

Handlarze bardzo często dopuszczają się nieuczciwych praktyk, jakimi jest kręcenie liczników w sprzedawanych samochodach. Dzięki temu nieuczciwi sprzedawcy chcą więcej zarobić na danym samochodzie i po prostu szybciej się go pozbyć. W rankingu stworzonym przez CarVertical widzimy jak na dłoni, które samochody najczęściej mają cofany przebieg przez handlarzy.

Te samochody bardzo często mają przekręcone liczniki! Musisz na nie koniecznie uważać!

cofanie liczników

Bardzo często cofanie liczników jest stosowane w samochodach z segmentu premium. Co ciekawe, handlarze nadal nie boją się cofać liczników, mimo że od początku 2020 roku policja regularnie sprawdza podczas kontroli wskazania licznika danego samochodu. W przypadku, gdy w momencie danej kontroli okaże się, że dany samochód ma inny przebieg niż taki, jaki powinien mieć. Wówczas grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Jak widać, niektórzy i tak nic sobie z tego nie robią.

Firma CarVertical na co dzień zajmuje się sprawdzaniem historii pojazdów. Z ich raportu wynika, iż samochodem, w którym najczęściej dochodzi do nielegalnych praktyk jest BMW M5. Na drugim i trzecim miejscu znalazło się BMW serii 6 i Subaru Outback. Piątym samochodem w rankingu było Audi A8. Jak widać zatem samochody marki premium wiodły prawdziwy prym, jeśli chodzi o wyżej wspomniane rankingi.

Nie dajcie się złapać. A oszustów nie brakuje, więc czujność to podstawa!

Licznik
Fot. pixabay.com

Przebieg najczęściej był zmieniany w latach z lat 2006 – 2016. Pamiętajcie zatem, by każdorazowo przy zakupie używanego samochodu dokładnie zapoznać się z przebiegiem auta i sprawdzić, czy przypadkiem nie był on „kręcony”. Mimo wielu kar i ostrzeżeń oszustów bowiem nie brakuje, a chyba żaden z was nie chciałby być ofiarą jednej z takich perfidnych osób.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News