System e-TOLL zostanie jednak wycofany?! Wielki protest przewoźników!

System e-TOLL zostanie jednak wycofany?! Wielki protest przewoźników!

Bramki z e-TOLL

Podaj dalej

Jak już was wcześniej informowaliśmy 30 września zostanie wyłączony system poboru opłat na autostradach viaTOLL, który doskonale znacie. Na jego miejsce pojawi się system e-TOLL, który skrywa jeszcze przed wieloma kierowcami sporo tajemnic. Przewoźnikom ten pomysł się nie podoba i zamierzają protestować przeciwko wprowadzeniu tego systemu poboru opłat.

System e-TOLL zostanie jednak wycofany? Jest oficjalny protest przewoźników, którym cała sytuacja się nie podoba

e-TOLL od 1 października

Na wtorkowej konferencji prasowej szef Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych – Jan Buczek postawił sprawę jasno. Przewoźnicy drogowi postanowili wnieść prośbę o zawieszenie poboru opłat za przejazd po płatnych odcinkach dróg krajowych w systemie e-TOLL. Wszystko ma zostać uruchomione dopiero wtedy, kiedy cały system zacznie prawidłowo funkcjonować. Zdaniem Buczka system nie powinien pobierać pieniędzy za przejazdy dopóki nie będzie w pełni gotowy.

Buczek dodał także, że podstawowym urządzeniem, które ma służyć do poboru opłat za przejazd po autostradach ma być smartfon. Przedstawiciele organizacji mają za złe, że operator systemu e-TOLL w dalszym ciągu nie zapewnił firmom transportowym urządzeń OBU na zasadzie dzierżawy. Wiele wskazuje jednak na to, że protest przewoźników nie zda się na zbyt wiele. Szef resortu finansów Tadeusz Kościński jednoznacznie zaznaczył, że nie ma aktualnie takiej możliwości, aby działanie systemu viaTOLL zostało przedłużone. Kościński zachwalał funkcjonujący system e-TOLL i poinformował, że na dzień dzisiejszy jest w nim zarejestrowanych 481 tys. pojazdów.

Podobno kierowcy już mkną, aby zarejestrować się w e-TOLL. Ciekawe jednak jak to będzie wszystko działało

organizacja etoll A4
organizacja e-Toll, autostrada A4

Dziennie w nowym systemie ma rejestrować się nawet do 40 tysięcy pojazdów. Okej, statystyki, statystykami, jednak ciekawym jest, czy system od samego początku będzie należycie działał. Kościński dodał, że wierzy, że do czwartku zarejestruje się większość wszystkich kierowców. Sam system pełną parą ma ruszyć od piątku, kiedy to oficjalnie zostanie wdrożony do użytku. Dawajcie znać, jak oceniacie funkcjonowanie nowego systemu. Ciekawe, czy pojawi się dużo błędów związanych z jego użytkowaniem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News