Świetne informacje dla kierowców aut diesel i LPG! Nowe postanowienie ws. Stref Czystego Transportu!

Świetne informacje dla kierowców aut diesel i LPG! Nowe postanowienie ws. Stref Czystego Transportu!

diesel strefa zakaz

Podaj dalej

Wreszcie jakieś dobre informacje dla kierowców aut z silnikiem diesel lub LPG! Wiele wskazuje na to, że norma emisji spalin Euro 7 będzie o wiele bardziej łagodna, niż pierwotnie się zapowiadało! Co to oznacza dla kierowców?

Stany Zjednoczone jakich nie znasz. 8 zdumiewających ciekawostek

Dobre wiadomości dla kierowców LPG i diesel!

diesel benzyna strefa

Przypomnijmy, że wprowadzenie normy emisji spalin Euro 7 doprowadziłoby do zniknięcia silników spalinowych w nowych samochodach. Wiele wskazuje na to, że dojdzie jednak do nieco łagodniejszych przepisów. Wszyscy dążą do popularyzacji samochodów hybrydowych, jednak wydaje się, że diesel, benzyniaki i LPG przetrwają ten kryzys praktycznie bez szwanku.

Liczne prośby i petycje ze strony kierowców czy producentów aut nie pomagały, jednak dzięki pandemii koronawirusa i ewentualnemu kryzysowi europejskiej gospodarki dojdzie do złagodzenia normy emisji spalin Euro 7. Unia zrezygnowała tym samym ze swoich rygorystycznych zapisów i zakaz wprowadzania samochodów z silnikiem diesel nie będzie konieczny. Zupełnie inaczej mają również wyglądać zasady dot. działania Stref Czystego Transportu, gdzie spore problemy mieliby również kierowcy LPG.

Ciekawe co wymyślą za kilka lat…

Ta nowa technologia doprowadzi do zakazu Diesla

Kierowcy możecie zatem być spokojni, przynajmniej na razie. Nie wiadomo bowiem co UE wymyśli za kilka lat, gdy sytuacja na świecie nieco się uspokoi, a producenci samochodów będą gotowi na bardziej restrykcyjne i nagłe zmiany.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News