Stacje benzynowe w Polsce przestaną istnieć?! Zmieni się praktycznie wszystko!

Stacje benzynowe w Polsce przestaną istnieć?! Zmieni się praktycznie wszystko!

stacja benzynowa

Podaj dalej

W ostatnim czasie w internecie pojawiło się sporo informacji na temat tego, że stacje benzynowe w Polsce mogą przestać istnieć. Niektórzy uważali, że stacje zamienią się w punkty ładowania samochodów elektrycznych. Wiele wskazuje jednak na to, że stacje paliw będą centrami handlowo-usługowymi, w których jednak w dalszym ciągu kierowcy będą mogli kupować paliwo.

Stacje benzynowe w Polsce przestaną istnieć?! Szokujące wyniki badania

paliwo oszczednosc tankowanie

Tak przynajmniej wynika z badania, które zostało przeprowadzone przez Instytut IBRiS. Z badania jasno wynika, iż respondenci z Polski coraz bardziej doceniają oferę pozapaliwową stacji. Wielu z nas nie zakłada jednak, że stacje benzynowe mogą zniknąć z mapy, kiedy samochody spalinowe zostaną totalnie wycofane ze sprzedaży. 69 proc. respondentów uważa, że stacje w przyszłości zostaną centrami handlowo-usługowymi.

62 procent Polaków jest zdania, że nawet wtedy, kiedy elektryki totalnie zdominują rynek, to w dalszym ciągu stacje paliw będą sprzedawały paliwo. Jedynie 12 procent ankietowanych jest zdania, że stacje znikną z rynku, kiedy to samochody spalinowe zostaną już doszczętnie wyparte przez auta elektryczne. Miejmy nadzieję jednak, że tak się nie stanie, choć powiedzmy sobie szczerze – byłoby to strasznie kuriozalne i niespotykane.

Taki kataklizm raczej nam nie grozi. Obyśmy się nie mylili…

diesel paliwo LPG tankowanie

Z badań jak i informacji pojawiających się na rynku można zatem spokojnie założyć, że nie grozi nam totalne wycofanie stacji benzynowych z rynku samochodowego w Polsce. Stacje benzynowe istniały, istnieją i będą istnieć, nawet wtedy, kiedy do gry wejdą elektryki. Nie musicie zatem się martwić, że za kilka lat nie będziecie mieli gdzie zatankować swojego pojazdu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News