Stacje benzynowe nie będą otwarte w niedzielę?! Stanowcza decyzja Sejmu!

Stacje benzynowe nie będą otwarte w niedzielę?! Stanowcza decyzja Sejmu!

stacja benzynowa

Podaj dalej

Zakaz handlu w niedzielę to temat, który spędza sen z powiek wielu Polakom. Cały czas nerwowo patrzymy w kalendarz, kiedy będziemy mogli zrobić zakupy w niedzielę. Niestety, zbyt często nie jest to możliwe. Oczywiście, mimo tego mamy zawsze do dyspozycji kilka sklepów typu chociażby Żabka czy stacje benzynowe, ale to nie o to w tym wszystkim chodzi. Czy zakaz handlu w niedzielę zostanie w końcu zniesiony?

Stacje benzynowe nie będą otwarte w niedzielę? Nie martwcie się!

stacja-benzynowa-diesel

Sejm przyjął już w ostatnich dniach nowelę, która uszczelniła zakaz pracy w niedzielę i święta. Co to oznacza dla Polaków? Oznacza to po krótce, że w niedzielę będą mogły być czynne tylko i wyłącznie te sklepy, które mają 50 procent przychodów z usług pocztowych. Oczywiście, nowe przepisy oraz nowela nie dotyczy stacji benzynowych. Te będą otwarte oczywiście po staremu. Nie musicie się martwić zatem o to, czy będziecie mogli tankować w niedzielę i święta. To samo tyczy się zakupów na stacji.

Przypomnijmy, że aktualnie w przepisach znajduje się luka, jeśli chodzi o zakaz handlu w niedzielę. Korzystało z niej wiele sklepów, takich jak chociażby Biedronka. Pozwala ona na działanie w niedzielę placówek handlowych, które miały status placówki pocztowej. Teraz już tak kolorowo nie będzie – przepisy zostaną znacznie skorygowane.

Zakaz handlu w niedzielę – co ze stacjami benzynowymi?

Stacja benzynowa
UOKiK skontrolował 1700 stacji benzynowych w całej Polsce. Zobacz gdzie lepiej nie tankować

Jakie sklepy są wyłączone z zakazu handlu w niedzielę? Oprócz stacji benzynowych są to apteki, kwiaciarnie, sklepy z pamiątkami, sklepy w hotelach oraz placówki pocztowe. Jak sami zatem widzicie, nie jest tego dużo. Ale tak to już niestety u nas w Polsce funkcjonuje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News