Stacje benzynowe będą wyposażone w testy przeciw COVID-19. Zobacz, gdzie kupisz test! [LISTA]

Stacje benzynowe będą wyposażone w testy przeciw COVID-19. Zobacz, gdzie kupisz test! [LISTA]

Podaj dalej

Stacja Shell postanowiła zainwestować w produkt, który pomoże nam w walce z pandemią koronawirusa. Wcześniej stacje wyposażały się w maseczki oraz środki dezynfekujące. Shell poszedł teraz dalej i ma w swojej ofercie produkt szwajcarskiego laboratorium PRIMA Lab w cenie 49,99 zł (test na obecność COVID-19). Czy na podobny krok zdecydują się inne stacje benzynowe?

Stacje benzynowe wyposażone w testy przeciwko COVID-19

Test dostępny jest na ponad 220 stacjach. Podaje wyniki w dokładności do 98 procent. Jest to certyfikowany wyrób medyczny, który kierowany jest do kierowców zawodowych. Po pobraniu małej próbki krwi już w 10 minut otrzymamy wynik.

Warto pamiętać jednak, że testy te nie wskażą nam stanu naszego aktualnego zakażenia oraz nie pomogą w leczeniu. Pokażą jedynie, czy przebyliśmy chorobę w ostatnich tygodniach, dzięki wykryciu przeciwciał, które utrzymują się w naszym organizmie.

Ciekawy pomysł

Ciekawe czy za Shellem na podobny pomysł wpadną inne stacje. Zobaczymy, ale trzeba na pewno docenić takie działania i warto z takiego testu na pewno skorzystać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News