Spóźniłeś się na przegląd techniczny pojazdu? Zobacz jaką otrzymasz karę! Mandat będzie bardzo wysoki...

Spóźniłeś się na przegląd techniczny pojazdu? Zobacz jaką otrzymasz karę! Mandat będzie bardzo wysoki...

darmowy przeglad samochodu

Podaj dalej

Od początku bieżącego roku kara za brak przeglądu technicznego wykonanego w określonym terminie jest o wiele wyższa, niż w ubiegłych latach. Ma to oczywiście związek z wprowadzeniem w życie nowego taryfikatora mandatów. Ile wynosi kara za opóźnienie w wykonaniu przeglądu technicznego? Jak wysoki jest mandat? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Spóźniłeś się z wykonaniem przeglądu technicznego? Grozi Ci za to duży mandat, miej to na uwadze!

badania techniczne

Kara za brak przeglądu technicznego w ubiegłych latach wynosiła maksymalnie 500 złotych. Teraz jednak wiele się w tej kwestii zmieniło. Kierowcy, którzy nie spełnią tego obowiązku i spóźnią się z wykonaniem badań technicznych, muszą liczyć się ze sporymi karami. Aktualnie za jazdę bez ważnego badania technicznego zapłacicie bowiem nawet 3 tysiące mandatu! Ta suma ma skutecznie odstraszać kierowców, którzy niechętnie udają się na badania techniczne i najchętniej chcieliby nie stosować się do tego przepisu.

Minimalna wysokość mandatu za brak przeglądu technicznego wynosi 20 złotych. Mimo tego najwyższa kara, jaką można otrzymać za uchybienia w tym przepisie wynosi od teraz nawet 3 tysiące złotych. Kara ta dotyczy popełnienia wykroczenia przeciwko przepisom kodeksu drogowego. Wysokość kary, którą dostaniecie w danym momencie zależy więc tak naprawdę od postawy danego policjanta. To właśnie od jego humoru czy kaprysu zależy wysokość grzywny, więc miejcie się lepiej na baczności.

Przegląd techniczny to ważna sprawa dla każdego kierowcy. Nie warto tego bagatelizować

Badania techniczne będą dokładniej rejestrowane
fot. peoplecreations | freepik.com

Wiadomym jest, że jeśli od daty wykonania przez was przeglądu technicznego minęło stosunkowo niewiele czasu, to kwota mandatu karnego nie będzie stosunkowo wysoka. Jeśli jednak mieliście wykonać przegląd dawno temu, a nadal tego nie zrobiliście, to wówczas musicie liczyć się z tym, że funkcjonariusze policji mogą was ukarać mandatem w wysokości nawet kilku tysięcy złotych. Warto mieć to na uwadze i dokładnie przestrzegać terminów obowiązkowych badań. Lepiej tego nie zaniedbujcie. Będzie tak lepiej zarówno dla was samych, jak i dla waszych kieszeni, które dzięki temu nie będą narażone na tak wielkie straty i koszty…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News