Sposób na tanie tankowanie od 1 stycznia! Tania benzyna, diesel i LPG! [PORADNIK]

Sposób na tanie tankowanie od 1 stycznia! Tania benzyna, diesel i LPG! [PORADNIK]

benzyna diesel ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Kierowcy mają aktualnie ostatnie dni na tankowanie paliwa z niższym podatkiem VAT. Od 1 stycznia wraca bowiem wyższa stawka podatku na paliwa. Ile będzie kosztowała benzyna, diesel i LPG w 2023 roku? Okazuje się, że są sposoby na stosunkowo tanie tankowanie w nowym roku. Jakie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

Sposób na tankowanie od 1 stycznia. Zmieni się praktycznie wszystko

ceny paliw paliwo benzyna diesel tankowanie
fot. freepik.com – syda_productions

Tarcza antyinflacyjna przestanie chronić kierowców od 1 stycznia. VAT na paliwo wynosił będzie 23 proc., a nie jak ostatnio 8 procent. Eksperci przyglądają się sytuacji na rynku paliw i jedno jest pewne – czekają nas zmiany, jednak ceny paliw i tak powinny być dosyć stabilne.

„Ceny na przełomie roku powinny być stabilne. Czyli za benzynę Pb95 będziemy tankować za niecałe 7 zł, a olej napędowy – za prawie 8 zł” – tłumaczy ekspert e-petrol.pl Grzegorz Maziak podczas rozmowy z Faktem.

Paliwo na początku roku nie zdrożeje, jednak diesel pod koniec stycznia będzie miał spory kryzys

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – BillionPhotos

Paliwo na początku roku nie zdrożeje, jednak nie wiadomo, jak będzie wyglądała cena chociażby diesla pod koniec stycznia. Z powodu embarga dostawy nie będą płynęły z Rosji do Europy, paliwa nie zabraknie, jednak ceny będą o wiele wyższe. W takich sytuacjach kierowcom na pomoc przychodzą stacje paliw, które mają u siebie liczne promocje. Na ich mocy możecie dzięki różnym kartom tankować taniej paliwo i oszczędzać kilka groszy na litrze, co w tych trudnych czasach jest na wagę złota.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News