Seniorzy w Polsce muszą oddać prawo jazdy! Ten nowy przepis pogrąży wielu kierowców!

Seniorzy w Polsce muszą oddać prawo jazdy! Ten nowy przepis pogrąży wielu kierowców!

Seniorzy w Polsce muszą oddać prawo jazdy! Ten nowy przepis pogrąży wielu kierowców!

Podaj dalej

Unia Europejska ma zamiar zaostrzyć przepisy, które dotyczą stricte prowadzenia samochodów. Seniorzy po 70. roku życia mają w myśl nowych zasad co pięć lat udowadniać, że nadal są zdolni do prowadzenia samochodu. Pomysł jest mocno kontrowersyjny i już teraz wielu z seniorów się mu sprzeciwia. Sprawa wygląda na poważną i ciekawe, jak to wszystko się rozwinie w nadchodzących tygodniach.

Seniorzy w Polsce muszą oddać prawo jazdy?! UE wprowadza sensacyjne przepisy

prawo jazdy mandat uprawnienia kod oznaczenie okulary aparat słuchowy
fot. pixabay

Unia Europejska ma plan do 2030 roku zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków na drogach UE o połowę, a do 2050 roku całkowicie do zera. Najpierw UE walczyło z samochodami spalinowymi, a teraz chcą uderzyć w seniorów, czyli osoby powyżej 70. roku życia, którzy mieliby w myśl nowych zasad obowiązkowo co pięć lat udowadniać swoją zdolność do prowadzenia pojazdów.

Z informacji przedstawionych przez Frankfurtet Allgemeine Zeitung wynika, że zwolennicy obowiązkowej kontroli wskazują na takie kraje jak Dania, Hiszpania i Szwajcaria, gdzie tego rodzaju testy od dawna są obligatoryjne, przez co chcieliby to rozprowadzić wśród wszystkich krajów członkowskich, zatem także i w Polsce. Analitycy podkreślają, że seniorzy doprowadzają do wypadków z powodu pomylenia pedału gazu i hamulca z powodu starości. Dosyć to kontrowersyjne, ale nie nam decydować…

UE chce wprowadzenia nowych przepisów, które zrewolucjonizują rynek samochodowy

prawo jazdy

Zgodnie z nowym projektem ustawy Komisji Europejskiej nowa reforma miałaby zmienić również ważność prawa jazdy. Miałoby być ono ważne przez 15 lat w całej Unii Europejskiej. Jak będzie sprawdzana zdolność seniorów do prowadzenia pojazdów, mają indywidualnie decydować konkretne państwa członkowskie UE. Co o tym sądzicie? Uważacie, że seniorzy faktycznie robią sporo złego na drogach? Czy to może jednak młodzi są bardziej brawurowi i niebezpieczni? Dajcie nam znać w komentarzach, wasze zdanie jest dla nas ważne!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News