Sebastian Vettel solidarny z Ukrainą. Piękny gest niemieckiego kierowcy

Sebastian Vettel solidarny z Ukrainą. Piękny gest niemieckiego kierowcy

Sebastian Vettel solidarny z Ukrainą. Piękny gest niemieckiego kierowcy

Podaj dalej

Czterokrotny mistrz świata Formuły 1 – Sebastian Vettel zadeklarował swoją solidarność dla pogrążonej w wojnie Ukrainy. Niemiecki kierowca podczas przedsezonowych testów w Bahrajnie postanowił jeździć w kasku w ukraińskich barwach, aby w ten sposób oddać hołd wszystkim obywatelom tego kraju, którzy od 24 lutego muszą zmagać się z rosyjską inwazją.

Sebastian Vettel okazał solidarność Ukrainie. Założył kask w żółto-niebieskich barwach. I bardzo dobrze!

Sebastian Vettel

34-letni kierowca, który na co dzień jest kierowcą Astona Martina zazwyczaj poruszał się po torach w swoim tradycyjnym kaskiem z motywem niemieckiej flagi. Teraz postanowił z powodu wojny w Ukrainie założyć zupełnie nowy kask, z żółto-niebieskimi pasami, na którym umieścił także rysunek gołąbka pokoju z gałązką oliwną, a także słowa piosenki wykonanej przez Johna Lennona pt. „Imagine”.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy taki gest w wykonaniu Vettela. Kierowca jako pierwszy z Formuły 1 oświadczył także w przeszłości, że zamierza zbojkotować wyścig F1 w rosyjskim Soczi. Organizatorzy między innymi po słowach Vettela postanowili odwołać wyścig w rosyjskim mieście oraz zerwali natychmiastowo umowę z rosyjskim promotorem. I bardzo dobrze! Trzeba pokazywać za każdym razem, że w Europie nie tolerujemy tego typu działań, jak te wymierzone przez Rosję w kierunku Ukrainy!

Kierowcy zrobili sobie zdjęcie z antywojenną flagą i podpisem „No Var”. Oby więcej tego typu inicjatyw

W środę wieczorem kierowcy na torze Sakhir po zakończeniu jazd testowych postanowili zrobić sobie wspólne zdjęcie z antywojenną flagą. Ponadto kierowcy mieli na sobie założone koszulki z napisem „No War”, a całe zdjęcie zostało zamieszczone w mediach społecznościowych z podpisem, który jednoznacznie świadczył o ich braku tolerancji do aktualnych wydarzeń w Ukrainie. Na zdjęciu zabrakło Lewisa Hamiltona, który spóźnił się na jazdy, jednak Brytyjczyk indywidualnie także wyraził swoje indywidualne poparcie dla tej akcji. Miejmy nadzieję, że w przyszłości nie zabraknie podobnych akcji, bo trzeba jasno wyrażać brak zgody na tego typu działania wymierzane przez naród rosyjski!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News