Rząd zrekompensuje kierowcom wysokie ceny paliw! No nareszcie, trochę na to czekaliśmy!

Rząd zrekompensuje kierowcom wysokie ceny paliw! No nareszcie, trochę na to czekaliśmy!

diesel benzyna gaz dopłaty do tankowania paliwo ceny (3)

Podaj dalej

We Francji w dalszym ciągu możemy przeczytać kolejne informacje o tym jak rząd wspiera tam kierowców w związku z wysokimi cenami paliw. Tym razem w czwartek premier Francji Jean Castex zapowiedział, że obywatele, których dochody są mniejsze niż 2 tysiące euro netto miesięcznie otrzymają specjalną rekompensatę. Akcja naprawdę godna uznania i aż szkoda, że w naszym kraju nie ma podobnych pomysłów.

Rząd zrekompensuje kierowcom wysokie ceny paliw! Każdy dostanie 100 euro jako dodatek paliwowy

dystrybutor paliwa
adobeiStock

Francuzi, którzy miesięcznie zarabiają mniej niż 2 tysiące euro netto otrzymają jednorazowo 100 euro dodatku inflacyjnego w związku ze wzrostem cen paliw. Dzięki temu nieco łatwiej będzie im znieść wysokie ceny paliw, jakie od dłuższego czasu są na stacjach benzynowych. Oczywiście, jakieś wielkie kokosy to nie są, ale jednak mimo tego naprawdę cały pomysł budzi u nas duży szacunek.

Premier podczas czwartkowej rozmowy z telewizją TF1 ogłosił, że dodatek zostanie przyznany automatycznie. To oznacza, że wszystkie osoby, które są pracownikami, są samozatrudnione lub są bezrobotne lub emerytami otrzymają specjalny dodatek na paliwo. W sumie ze świadczeń będzie mogło skorzystać aż 38 milionów mieszkańców Francji. Można zatem powiedzieć, że takim dodatkiem u nas można byłoby obdzielić wszystkich mieszkańców Polski.

Francuskie władze chcą dbać o swoich obywateli. Bony otrzyma aż 38 mln mieszkańców kraju

Kierowcy zapłacą wiecej za paliwo
Shutterstock

Francuskie władze są zdania, że taki bezpośredni dodatek dla najbardziej potrzebujących będzie najuczciwszym rozwiązaniem dla wszystkich. Ma to być skuteczny zabieg w celu rozwiązania problemu szybkiego wzrostu cen paliw. Odczuwalny jest on praktycznie na całym świecie, jeśli chodzi zarówno o energię, jak i paliwo. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo.

źródło: e-petrol.pl + francuska telewizja TF1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News