Rząd znowu chce wprowadzenie Stref Czystego Transportu! Gdzie mają obowiązywać?! [LISTA]

Rząd znowu chce wprowadzenie Stref Czystego Transportu! Gdzie mają obowiązywać?! [LISTA]

strefa czystego transportu mandat

Podaj dalej

Od trzech lat w naszym kraju są wprowadzone w życie przepisy, które umożliwiają tworzenie w Polsce Stref Czystego Transportu, o których swego czasu dużo pisaliśmy. Aktualnie w naszym kraju nie funkcjonuje jednak żadna tego typu Strefa. Oczywiście są to pozytywne informacje dla kierowców pojazdów typu benzyna, diesel czy LPG. Mimo tego taki stan rzeczy może już jednak długo nie funkcjonować – samorządy i rząd już myślą nad tym, jak to wszystko pozmieniać.

Rząd znowu chce wprowadzenia Stref Czystego Transportu. Czy to w ogóle ma sens?

strefa czystego transportu mandat

Według informacji, jakie możemy przeczytać w serwisie prawo.pl, samorządy chcą, aby była umożliwiona możliwość tworzenia Stref Czystego Transportu we wszystkich miastach. Aktualnie jest taka możliwość tylko w miastach liczących ponad 100 tysięcy mieszkańców. Teraz ma się to zmienić, a przynajmniej taki jest pomysł. Aktualnie warunki na stworzenie Stref Czystego Transportu ma tylko i wyłącznie 37 polskich miast. Jak na razie jednak w żadnym z nich taki obszar jeszcze nie powstał.

Pomysł ma sporo zalet, ale i też wad, ponieważ wprowadzenie stref wiąże się ze sporymi opłatami. Aktualnie stawka wynosi 2,5 zł za godzinę, jeśli chodzi o postój i przebywanie w strefie, jednak jak wiadomo to wszystko może się jeszcze zmienić. Druga sprawa to też pytanie, czy warto odgrzewać ponownie ten temat, o którym już od jakiegoś czasu było głośno. Później to się uspokoiło, a teraz ten temat wraca jak bumerang – czy to jest komuś w ogóle jeszcze potrzebne?

Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Wasza opinia jest dla nas bardzo istotna!

strefa czystego transportu 1

A jakie jest wasze zdanie, jeśli chodzi o Strefy Czystego Transportu? Uważacie, że powinny obowiązywać w jak największej liczbie polskich miast? Czy też może uważacie, że ten pomysł jest totalnie nikomu niepotrzebny? Czekamy na wasze opinie, dajcie koniecznie znać!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News