Rząd wzywa sprzedawców paliwa do obniżenia marż! Benzyna wreszcie będzie kosztowała 4 złote za litr?!

Rząd wzywa sprzedawców paliwa do obniżenia marż! Benzyna wreszcie będzie kosztowała 4 złote za litr?!

paliwo dystrybutor

Podaj dalej

Czyżby szykował się przełom, jeśli chodzi o ceny paliwa? Wiele na to wskazuje! W ostatnim czasie francuska minister środowiska Barbara Pompili powiedziała, iż wezwała dystrybutorów detalicznych we Francji do tego, aby ci obniżyli marże na detalicznym rynku paliw. Wszystko po to, aby nieco złagodzić koszty rosnących rachunków kierowców za tankowanie swoich pojazdów. No, trzeba przyznać, że pomysł ten wydaje się być jak najbardziej trafny! Oby kiedyś ktoś na coś podobnego wpadł również w naszym kraju.

Rząd wzywa sprzedawców paliwa do obniżenia marży! Czy wreszcie wrócimy do długo wyczekiwanej normalności?!

paliwo diesel benzyna

Przypomnijmy, że ceny energii w ostatnich kilku miesiącach poszły do góry praktycznie na całym świecie. Wszędzie słyszymy o podwyżkach, które tym samym zwiększają równocześnie presję inflacyjną. Minister Pompili postanowiła wezwać na dywanik sprzedawców detalicznych. Chce aby zmniejszyli oni swoje marże, ponieważ aktualne ceny paliwa są naprawdę z kosmosu. I mowa tutaj nie tylko o benzynie, ale także o dieslu czy też autogazie.

W razie potrzeby minister Pompili planuje zorganizować spotkania z przedstawicielami dystrybutorów, aby rozwiać ich wszelkie wątpliwości oraz wszystko dokładnie wytłumaczyć. Wcześniej, bo już w ubiegłym tygodniu, premier Francji Jean Castex zapowiadał, że rząd chce złagodzić koszty wzrostu cen dla konsumentów. Informowaliśmy o tym również na naszej stronie. Chodzi tutaj o blokadę dalszych podwyżek cen gazu ziemnego. Szkoda, że u nas nikt nie pomyśli o obywatelach i kosztach, jakie musimy ponosić w związku z różnymi podwyżkami.

Trzeba znaleźć jakiś złoty środek. Nie może być bowiem cały czas tak źle jak jest teraz

Kierowcy zapłacą wiecej za paliwo
Shutterstock

Przypomnijmy, że aktualnie ceny paliwa w naszym kraju są bardzo wysokie. Diesel i benzyna kosztują nieco ponad 6 złotych za litr, z kolei autogaz kosztuje ponad 3 złote. Tak źle nie było od dawna. Dobrze byłoby znaleźć jakiś złoty środek, który zatrzymałby karuzelę podwyżek cen na stacjach benzynowych. Długo już tak bowiem nie pociągniemy i najwyższa pora pomyśleć o zmianach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News