Rząd wypłaca Polakom po 400 zł! Jak ubiegać się o dodatkowe pieniądze? Potrzebujesz tego dokumentu

Rząd wypłaca Polakom po 400 zł! Jak ubiegać się o dodatkowe pieniądze? Potrzebujesz tego dokumentu

dodatek pieniądze ciepło gaz

Podaj dalej

Polscy obywatele mogą ubiegać się o nowe świadczenie rodzinne, które ma na celu pomóc nam w tych trudnych czasach, w jakich przyszło nam aktualnie żyć. Mowa tutaj chociażby o dodatku osłonowym, który ma pomóc najbardziej ubogim rodzinom w naszym kraju. Co zrobić, by otrzymać świadczenie i ile ono wynosi? Tego dowiecie się rzecz jasna z naszego artykułu, gdzie znajdziecie wszelkie informacje w tym temacie.

Rząd wypłaca Polakom po 400 złotych dodatku! Jak ubiegać się o dodatkowe pieniądze?

Dodatek osłonowy został zaakceptowany przez Sejm w grudniu 2021 roku. Od tego czasu jest to nieodłączny element tarczy antyinflacyjnej dla obywateli naszego kraju. Świadczenie ma za zadanie pomóc rodzinom w płaceniu rachunków za gaz i prąd oraz pomóc w zakupach spożywczych. Dodatek przysługuje gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym i 1500 zł na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.

Wysokość otrzymanego dodatku zależy od dochodu konkretnego gospodarstwa oraz liczby osób, które je tworzy. Na stronie rządowej możemy rozpoznać następujący podział w zależności od przychodów:

  • Jednoosobowe gospodarstwo domowe otrzyma 400/500 zł* przy założeniu, że jej dochód nie przekroczy 2100 złotych,
  • Gospodarstwo 2-3-osobowe otrzyma 600/750 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę,
  • Gospodarstwo 4-5 osobowe otrzyma 850 zł/1062,50 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę,
  • Gospodarstwo 6 i więcej osobowe otrzyma 1150 zł/ 1437,50 zł* przy założeniu, że dochód nie przekroczy 1500 złotych miesięcznie na osobę.

Jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy? To wcale nie takie trudne!

Wszystkie osoby, które chcą otrzymać dodatek osłonowy muszą złożyć wniosek w formie papierowej lub elektronicznej – przez profil zaufany. Trwają aktualnie wypłaty dodatków za wnioski z 2022 roku, a ich wypłaty potrwają do końca grudnia bieżącego roku. Póki co nie wiadomo, czy dodatek osłonowy będzie także wypłacany w roku kolejnym, póki co czekamy na informacje w tym temacie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News