Rząd wprowadza nowy projekt - rekompensata inflacyjna! Możecie dostać nawet 4000 zł za darmo!

Rząd wprowadza nowy projekt - rekompensata inflacyjna! Możecie dostać nawet 4000 zł za darmo!

dodatek na stałe

Podaj dalej

Koszty utrzymania rosną cały czas, co sprawia, że w naszych kieszeniach coraz częściej odczuwamy sporą pustkę z uwagi na duże wydatki. Na szczęście niedługo będziemy mogli otrzymać od rządu specjalne wsparcie w wysokości nawet 4000 złotych! Jak ubiegać się o dodatkowe pieniądze i komu się one należą? Odpowiedź na to pytanie poznacie oczywiście w naszym artykule!

Rząd wprowadza nowy projekt – dodatek osłonowy! Kto będzie mógł z niego skorzystać?

dodatek pieniądze świadczenie benefit podwyżka internet prąd
pixabay

Ceny paliw, energii, gazu i żywności mocno poszły do góry. Na szczęście Polacy będą mogli skorzystać z dodatku w wysokości 4000 złotych. Mowa tutaj o dodatku osłonowym, który jest bezzwrotnym świadczeniem, wypłacanym obywatelom w gotówce. Pieniądze mają na celu zrekompensować obywatelom naszego kraju rosnące ceny energii, żywności i gazu. Trafią one jednak tylko i wyłącznie do osób, których dochody netto nie przekraczają 2100 zł w gospodarstwie jednoosobowym lub 1500 zł na osobę w przypadku gospodarstwa wieloosobowego.

Dodatek osłonowy zostanie przyznany jednak nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego. Trzeba pamiętać, że wówczas kwota zostanie jednak pomniejszona o wysokość przekroczenia. Mimo tego wydaje się jednak, że te pieniądze bardzo się przydadzą, zwłaszcza w tych trudnych czasach, w jakich na co dzień żyjemy.

Dodatkowe pieniądze dla Polaków przebywających na emigracji. Jak je dostać?

pieniądze mandat
Pixabay

Dodajmy, że Brytyjskie Ministerstwo Pracy i Emerytur udziela wsparcia najmniej zarabiającym osobom. Suma wszystkich dodatków, jakie można uzyskać to 1350 funtów, o czym informuje strefabiznesu.pl. Polacy, którzy zamieszkują Wielką Brytanię mogą liczyć na dodatek w wysokości 900 funtów. Pieniądze będą przelewane w trzech ratach – 301 funtów, 300 funtów i 299 funtów. Pierwsze przelewy mają pojawić się na kontach jeszcze wiosną bieżącego roku. Kolejne z kolei zaplanowane są na listopad 2023 i wiosnę 2024.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News