Rząd przeznaczy ogromne pieniądze na budowę dróg w nowym roku. Szykują się duże zmiany

Rząd przeznaczy ogromne pieniądze na budowę dróg w nowym roku. Szykują się duże zmiany

Budowa Zakopianki

Podaj dalej

Z informacji przedstawionych w ostatnim czasie przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wynika, iż w przyszłym roku można spodziewać się rozbudowy kolejnych dróg w naszym kraju. W 2022 roku ogłoszone zostaną przetargi na rozbudowę dróg o długości niemal 500 kilometrów. Przeznaczony zostanie na to budżet w wysokości aż 22,5 miliona złotych, w związku z czym możemy spodziewać się wprowadzenia sporych zmian.

Rząd zamierza zainstalować duże pieniądze w przebudowę dróg krajowych. Budżet jest bardzo duży

najlepsze najgorsze drogi na świecie
fot. pixabay

Przetargi mają być ogłaszane systematycznie na przestrzeni całego roku. Finansowanie jednak jest już w głównej mierze zapewnione. Działania, które są zaplanowane na przyszły rok będą obejmowały modernizacje, rozbudowy drogi oraz działania, które będą miały na celu zwiększenie bezpieczeństwa drogowego w naszym kraju. Już teraz wiemy jednak, w których miejscach można mniej więcej spodziewać się wprowadzenia dużych korekt i przebudowy dróg.

GDDKiA poinformowało, że mają niebawem zostać ogłoszone przetargi na trzy odcinki drogi ekspresowej S17 między Piaskami a Hrebennem o długości niemal 45,3 kilometra. Oprócz tego planowana jest przebudowa 61 km drogi ekspresowej S12 znajdującej się od Piaska do Dorohuska. Specjalne przetargi będą także ogłoszone na przebudowę obwodnicy Zatora i Zabierzowa oraz Gorajca. To oczywiście nie koniec zmian, ponieważ lista miejsc i dróg jest o wiele bardziej obszerna.

Miejmy nadzieję, że będzie miało to wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach

nowe drogi droga autostrada a1 ekspresowe
fot. pixabay

Finansowanie jest już zapewnione na większość z tych inwestycji, dzięki czemu można spodziewać się dużych zmian na naszych drogach. Jest to z pewnością dobra informacja dla kierowców, ponieważ niejednokrotnie w wiadomościach prywatnych skarżyliście się nam na poziom naszych dróg w niektórych miejscach w kraju. Teraz zostanie to wszystko zmienione, co powinno poprawić komfort jazdy oraz przede wszystkim bezpieczeństwo, co miejmy nadzieję przełoży się na mniejszą liczbę wypadków.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News