Rząd przedłużył lockdown. Co to oznacza dla kierowców? Maseczki w samochodzie znowu obowiązkowe?!

Rząd przedłużył lockdown. Co to oznacza dla kierowców? Maseczki w samochodzie znowu obowiązkowe?!

Podaj dalej

Rząd w ostatnich dniach zdecydował się przedłużyć obowiązujące aktualnie obostrzenia do 18 kwietnia. Co to oznacza dla kierowców? Czy ponownie będziemy musieli mieć założone maseczki w samochodzie?

Kierowcy znowu będą musieli używać maseczki w samochodzie?!

maseczka w samochodzie

Wśród nowych obostrzeń nie pojawił się zapis mówiący o zakazie przemieszczania się samochodem. Możemy zatem spokojnie jeździć, choć wiadomo, że z powodu zamkniętych hoteli czy też ograniczonej dostępności do niektórych krajów, nie będziemy podróżować, tak jakbyśmy chcieli.

Aktualnie nie ma również wprowadzonego obowiązku noszenia maseczki w samochodzie. Musimy jedynie zasłaniać usta i nos podczas kontroli policyjnej, wizycie na stacji benzynowej, u mechanika czy na przeglądzie.

Limity nadal obowiązują!

maseczka w samochodzie

Warto pamiętać jednak, że cały czas obowiązuje limit miejsc w samochodach ośmio- i dziewięcioosobowych. Mogą wejść do nich maksymalnie cztery osoby! Limity obowiązują też w pociągach i busach.

Pamiętajcie także, że od jakiegoś czasu nie można również zasłaniać nosa i ust za pomocą chust, przyłbic i szalików. Jedyną dozwoloną formą jest maseczka.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News