Rząd ma nowy sposób, aby zabrać Ci prawo jazdy na trzy miesiące! Musicie bardzo uważać, problem jest duży

Rząd ma nowy sposób, aby zabrać Ci prawo jazdy na trzy miesiące! Musicie bardzo uważać, problem jest duży

prawo jazdy egzamin

Podaj dalej

Od dłuższego czasu kierowcy w naszym kraju tracą prawo jazdy na trzy miesiące, kiedy przekroczą prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. Teraz jednak ma się to zmienić, a rząd znalazł już kolejny sposób na to, aby pozbawić nas prawka na co najmniej trzy miesiące. O co w tym wszystkim chodzi? Już wam tłumaczymy, ale nie mamy dobrych wieści.

Rząd ma nowy sposób, aby odebrać Ci prawo jazdy na trzy miesiące! O co w tym wszystkim chodzi?

W projekcie zmian w prawie, który od dłuższego czasu jest zapowiadany, pojawił się przepis, który mówi o tym, że prawo jazdy może zostać odebrane na trzy miesiące także z innego powodu. Mowa tutaj o ingerencji w system tachografów przez kierujących pojazdami w przewozach drogowych. Brzmi groźnie, jednak może podamy wam troszkę więcej szczegółów w tej sprawie.

Cała sprawa ma wpłynąć oczywiście na poprawę bezpieczeństwa, a jakże, w ruchu drogowym. Oprócz tego nowe zasady mają za zadanie zapewnienie przestrzegania zasad uczciwej konkurencji wśród podmiotów, które na co dzień zajmują się wykonywaniem przewozów. Według informacji serwisu MotoFakty zmiana ma wejść w życie jeszcze w grudniu tego roku. Kierowcy, musicie zatem szczególnie uważać. Chyba nikt z was nie chciałby stracić prawka na trzy miesiące. Dla wielu byłaby to prawdziwa katastrofa…

Zmiany mają wejść w życie już w grudniu. Oczywiście, gdy tylko zapadną oficjalne decyzje, damy wam znać!

prawo jazdy wymiana

Zmiana ta ma wejść w życie wraz z innymi zmianami, które rząd zapowiadał już wcześniej. Aktualnie projekt ma trafić do Sejmu, a tam będą trwały nad nim dalsze prace. Muszą zostać uzgodnione wszelkie szczegóły oraz wszystkie dane dotyczące projektu muszą zostać przedstawione w sposób jasny i klarowny. Oczywiście, jak tylko coś zostanie oficjalnie zatwierdzone, niezwłocznie damy wam o tym znać.

A wy co o tym sądzicie? Jesteście zdania, że system kar jak i opcje odbioru prawa jazdy na trzy miesiące trzeba rozbudowywać? Znając życie ile osób, tyle opinii, ale chętnie poznamy wasze zdanie w tym temacie. Przecież dotyczy to praktycznie wszystkich kierowców, więc warto wiedzieć, co macie do powiedzenia w tym aspekcie. Czekamy na wasze refleksje w komentarzach, chętnie się do nich ustosunkujemy!

Przeczytaj również