Przez ten nowy przepis stracisz prawo jazdy! Nowe informacje są bardzo niepokojące...

Przez ten nowy przepis stracisz prawo jazdy! Nowe informacje są bardzo niepokojące...

Przez ten nowy przepis stracisz prawo jazdy! Nowe informacje są bardzo niepokojące…

Podaj dalej

Prawo jazdy to dokument, który kierowcy łatwo mogą stracić z powodu swojej bezmyślności lub po prostu nieznajomości przepisów. A warto pamiętać, że można tego dokonać nie tylko za przekroczenie prędkości, ale także przy okazji innych przewinień, o czym często zapominamy. O czym dokładnie mowa? Tego dowiecie się z naszego artykułu, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

Przez ten nowy przepis można łatwo stracić prawo jazdy. Wielu z nas o tym cały czas zapomina

prawo jazdy

Główny Inspektorat Transportu drogowego poinformował, że w pierwszym kwartale 2023 roku inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przeprowadzili 48,5 tys. kontroli drogowych i w 90 przypadkach – za manipulację tachografem – zatrzymali prawo jazdy na okres trzech miesięcy. A warto pamiętać, że od 1 stycznia 2022 roku można stracić prawo jazdy na trzy miesiące m.in. właśnie za korzystanie z niedozwolonych urządzeń zakłócających prawidłowe funkcjonowanie tachografu. Jak widać, proceder ten cały czas kwitnie.

GITD informuje, że w 49 przypadkach powodem zatrzymania prawa jazdy było nierejestrowanie za pomocą tachografu na wykresówce lub karcie kierowcy wskazań w zakresach zarówno prędkości pojazdu, ale też aktywności kierowcy i przebytej drogi. W 20 przypadkach z kolei prawo jazdy było zatrzymywane z powodu używania cudzej karty kierowcy. A to wszystko prowadzi niestety do zabrania prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Kierowcy muszą o tym pamiętać, bo później możecie obudzić się z ręką w nocniku

11 przypadków z kolei miało dotyczyć korzystania z niedozwolonego przedmiotu lub zmienionego oprogramowania umożliwiającego lub powodującego podrabianie lub przerabiania danych rejestrowanych przez tachograf. Jak sami zatem widzicie – prawo jazdy w dzisiejszych czasach jest bardzo łatwo stracić. Pamiętajcie o tym i nie róbcie nic głupiego, jeśli nie chcecie dołączyć do grona takich właśnie osób.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News