Przejechał po kobiecie, ale nie usłyszał za to żadnych zarzutów. W jakim kraju my żyjemy?!

Przejechał po kobiecie, ale nie usłyszał za to żadnych zarzutów. W jakim kraju my żyjemy?!

Sąd wymiar sprawiedliwości

Podaj dalej

Takiego finału tej sprawy się nie spodziewaliśmy. W miniony weekend jeden z kierowców śmiertelnie potrącił kobietę na przejściu dla pieszych w Mikołowie. Mężczyzna odjechał z miejsca wypadku, choć później został zatrzymany przez policję. Funkcjonariusze finalnie jednak go zwolnili z aresztu, bez postawienia żadnych zarzutów. Trzeba przyznać, że mamy do czynienia z sytuacją bezprecedensową.

Przejechał po kobiecie na pasach, ale nie usłyszał zarzutów. Przesłuchano go i zwolniono do domu

Wypadek miał miejsce w sobotę 18 września około godziny 5. rano w Mikołowie. Na przejściu dla pieszych samochód osobowy potrącił 41-letnią kobietę i odjechał z miejsca wypadku. Kobieta zmarła na miejscu, pomimo reanimacji.

Kierowca był później poszukiwany przez policjantów. We wtorek po południu funkcjonariuszom udało się zatrzymać 32-letniego mężczyznę. W środę mężczyzna trafił przed mikołowską prokuraturą. Finalnie jednak nie postawiono mu żadnych zarzutów. Powód? Brak wystarczających materiałów.

Takiego finału tej sprawy się nie spodziewaliśmy. Jesteśmy mocno zszokowani

Postępowanie w tej sprawie trwa nadal, ponieważ śledczy chcą ustalić dokładne okoliczności tego zdarzenia. Zwolnienie jednak podejrzanego 32-latka jest dosyć niezrozumiałe. Nawet jeśli to nie on miał ją przejechać (choć wiele na to wskazuje, że to on), to mężczyzna nie zatrzymał się, aby udzielić jej pomocy, co także jest wykroczeniem. Ale w tym kraju na próżno w niektórych sytuacjach można szukać logiki. Mimo wszystko nie spodziewaliśmy się takiego przebiegu wydarzeń.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News