Prawo jazdy za łapówkę? Nie uwierzycie, ale to dalej jest możliwe!

Prawo jazdy za łapówkę? Nie uwierzycie, ale to dalej jest możliwe!

prawo jazdy egzamin

Podaj dalej

Prawo jazdy za łapówkę? Wiemy jak to wszystko brzmi, ale co ciekawe takie procedery nadal się zdarzają. O ostatnim usłyszeliśmy w gminie Sieniawa, gdzie jedna z mieszkanek tamtych rejonów chciała przekupić pracownika Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Biłgoraju. Teraz może trafić do więzienia na 10 lat i kto wie, czy taka kara skutecznie by ją nie zniechęciła do podejmowania w przyszłości podobnych prób.

Prawo jazdy za łapówkę? Ta kobieta była totalnie bezmyślna. Co ona sobie w ogóle wyobrażała?!

prawo jazdy punkty karne taryfikator nowe przepisy
fot. pixabay

Dobrze, że na świecie są jeszcze uczciwi pracownicy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Pamiętamy bowiem doskonale, że w przeszłości różnie z tym bywało, przez co łapówki i inne oszustwa były na porządku dziennym. Mężczyzna od razu poinformował Komendę Powiatową Policji w Biłgoraju o próbie przekupstwa. 47-latka podczas praktycznej części egzaminu miała wręczyć egzaminatorowi kilkaset złotych. Wszystko po to, aby ten przychylnym okiem przyglądał się jej poczynaniom na państwowym egzaminie.

Kobieta była jednak totalnie bezmyślna swoich działaniach. Najwidoczniej totalnie zapomniała o tym, że za takie czyny można iść do więzienia i zostać surowo ukaranym. Kobieta od razu po fakcie została zatrzymana i usłyszała już zarzuty prokuratorskie w postaci wręczania korzyści majątkowej. Teraz wobec kobiety zastosowano środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakaz opuszczania naszego kraju.

Chciała dostać prawo jazdy za łapówkę. Teraz grozi jej kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności

prawo jazdy egzamin

Kobiecie za jej haniebny czyn grozi teraz kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Oczywiście, nie nastawiamy się, że finalnie kara będzie aż tak wysoka, jednak próba przekupienia urzędnika to poważne wykroczenie. Brawa dla pana egzaminującego, który nie połakomił się na kilka stówek. W przeszłości jego koledzy po fachu nie wiadomo czy tak by postąpili. Na szczęście teraz pod tym względem żyjemy w normalnych warunkach i nie trzeba się o to martwić. A wy jak postąpilibyście w takiej sytuacji? Kilka stówek zrobiłoby na was wrażenie, czy jednak do samego końca bylibyście honorowi i uczciwi? Dajcie znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News