Powstaną nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Gdzie będzie można z nich skorzystać?

Powstaną nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Gdzie będzie można z nich skorzystać?

ladowanie-samochodu-elektrycznego-2

Podaj dalej

Volvo Car Poland w najbliższym czasie uruchomi kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych. Nowe stacje pojawią się u dealerów Volvo, jednak ze stacji będą mogli skorzystać nie tylko klienci marki, ale wszyscy kierowcy samochodów elektrycznych.

Już niedługo powstaną nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych. Dobre wieści dla fanów elektromobilności

samochód elektryczny popyt ze względu na ceny paliwa
Hyundai

W najbliższym czasie Volvo zamierza uruchomić ponad 50 stacji szybkiego ładowania o mocy do 175 kW. Wszystkie stacje będą oczywiście widoczne w europejskiej platformie Plugsurfing, co ma ułatwić życie kierowcom elektryków.

– Sprzedajemy samochody elektryczne, więc chcemy zapewnić naszym klientom wygodną możliwość ich ładowania. Wiemy, że samochody zazwyczaj podłączane są do instalacji domowych. Jednak w przypadku dalszych wyjazdów dostępność stacji szybkiego ładowania jest kluczowa. Nasi dealerzy mają dobre lokalizacje przy głównych trasach w dużych miastach. Stacje ułatwią życie właścicielom aut elektrycznych i hybrydowych, a ponieważ nie ograniczamy dostępu do nich jedynie do aut Volvo, posłużą wszystkim kierowcom – podkreślił prezes Volvo Car Poland – Emil Dembiński, cytowany przez serwis MotoFakty.

Volvo stawia na samochody elektryczne

Samochód elektryczny samochody elektryczne zasięg zima w zimei
fot. pixabay

Przypomnijmy, że do 2025 roku połowę samochodów sprzedawanych na rynku przez firmę Volvo będą stanowiły auta elektryczne. Od 2030 roku oferta z kolei będzie całkowicie poświęcona elektrykom, a samochody z silnikami spalinowymi nie będą już wychodziły na rynek z ramienia Volvo.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News