Porsche zawiesza produkcję nowych samochodów. Fatalne informacje dla fanów marki

Porsche zawiesza produkcję nowych samochodów. Fatalne informacje dla fanów marki

Logo Porsche

Podaj dalej

Wielu producentów samochodów z powodu wojny na Ukrainie było zmuszonych wstrzymać produkcję nowych samochodów w Rosji. Niektóre z firm zdecydował się na zawieszenie produkcji z powodu zakłócenia łańcucha dostaw podzespołów. Do tego grona dołączyło Porsche, które także podjęło decyzje o wstrzymaniu produkcji swoich nowych samochodów. Co to oznacza dla fanów marki? Już śpieszymy z tłumaczeniem!

Porsche ma spore problemy z dostawą nowych samochodów. Firma postanowiła wstrzymać produkcje nowych aut!

Wojna w Ukrainie ma bezpośredni wpływ na producentów samochodów, ponieważ dostawy poszczególnych podzespołów są teraz mocno ograniczone. Z informacji przestawionych przez zachodnie media wynika, że mniej więcej z tego powodu firma Porsche została zmuszona do zawieszenia całej swojej produkcji. Mowa tutaj zarówno o zawieszeniu produkcji nowych aut elektrycznych, jak i spalinowych. Firma póki co nie wydała jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, ale jeśli spojrzymy na informacje mówiące o problemach fabryki w Lipsku, warto można połączyć poszczególne fakty.

Klienci, którzy zamówili samochody Porsche mogą teraz zmagać się ze sporymi problemami. Są spore braki w nowych modelach Porsche. Braki będą jednak o wiele bardziej odczuwalne, niż można byłoby pomyśleć z powodu niedawnego zatonięcia statku towarowego Felicty Ace, na którego pokładzie, według nieoficjalnych informacji, miało znajdować się nawet 1100 pojazdów niemieckiego producenta. Wszystkie samochodu z powodu zatonięcia statku uległy zniszczeniu, co spowodowało kolejne opóźnienia w i tak niełatwej sytuacji firmy.

Czekamy na oficjalne stanowisko marki, jednak jedno jest pewne – cała sytuacja nie napawa optymizmem. Kierowcy muszą szykować się na duże opóźnienia

Na więcej oficjalnych informacji w tej sprawie musimy jeszcze poczekać, jednak już teraz wiadomo, że niektórzy kierowcy, którzy zamówili sobie nowe modele pojazdów Porsche, będą musieli nieoczekiwanie nieco dłużej na nie poczekać. Miejmy nadzieję, że jest to chwilowy kryzys i firma szybko wróci na prostą, a kierowcy nie będą musieli bardzo długo czekać na swoje upragnione pojazdy. No bo przecież chyba nie o to w tym wszystkim chodzi…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News