Polski rząd ogłosił nowe obostrzenia. Spore zmiany i utrudnienia dla kierowców!! Tam na pewno nie pojedziecie...

Polski rząd ogłosił nowe obostrzenia. Spore zmiany i utrudnienia dla kierowców!! Tam na pewno nie pojedziecie...

Podaj dalej

Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił nowe obostrzenia w związku z rozwijającą się pandemią koronawirusa. Co to oznacza dla kierowców? Oczywiście nowe problemy i utrudnienia…

Kierowcy, na co musicie uważać? Nowe obostrzenia już weszły w życie

maseczka w samochodzie

Nowe obostrzenia mają obowiązywać od 20 marca do 9 kwietnia. Zgodnie z obostrzeniami, jeśli planowaliście w ostatnim czasie wyjazd na urlop, musicie te plany odłożyć. Rząd zamknął kina, teatry, obiekty sportowe oraz hotele w całym kraju.

Rząd zdecydował się również na powrót nauczania zdalnego dla najmłodszych. Dzieci z klas I-III w najbliższych tygodniach, minimum do 9 kwietnia, będą uczyły się zdalnie. Oznacza to, że nie będziecie musieli zawozić swoje dzieci do szkoły na lekcje stacjonarne.

Problem ze znalezieniem miejsca noclegowego

kierowca Maseczka ochronna w samochodzie

Nowe regulacje dla kierowców oznaczają przede wszystkim spore problemy ze znalezieniem miejsca noclegowego w przypadku wyjazdu. Wiele osób będzie musiało spać w swoich samochodach. Jeśli zaplanowaliście już urlop, musicie swoje plany niestety przełożyć.

Jeśli chodzi o obowiązek noszenia maseczki, w momencie jazdy nadal nie musimy mieć jej założonej, jednak warto ją mieć przy sobie w przypadku policyjnej kontroli. Maseczkę musimy mieć założoną podczas wizyty u mechanika i rzecz jasna na stacji benzynowej. Nadal obowiązuje limit zajętych miejsc w samochodach ośmio-osobowych. Mogą w nich przebywać maksymalnie cztery osoby.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News