Policja w nowy sposób kontroluje kierowców! O mandat nigdy nie było jeszcze tak łatwo

Policja w nowy sposób kontroluje kierowców! O mandat nigdy nie było jeszcze tak łatwo

mandat policja kontrola drogowa

Podaj dalej

Funkcjonariusze policji nie przestają kontrolować bezpieczeństwa ruchu drogowego – i bardzo dobrze. Teraz policjanci mają nowy sposób na przeprowadzanie kontroli, które powodują, że sypie się mandat za mandatem. Na co kierowcy muszą teraz szczególnie uważać? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule.

Policja ma nowy sposób na kontrolowanie kierowców. Musicie uważać, by nie dostać mandatu

Funkcjonariusze policji z wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, a także Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi przeprowadzili w ostatnim czasie działania na autostradzie A4 na wysokości węzła Lubiatów. Wykorzystali w tym celu służbowego drona, który sprawdzał, czy kierowcy poruszają się po jezdni zgodnie z przepisami.

Przebieg akcji nie był prosty dla policjantów z powodu padającego śniegu. Mimo tego operatorzy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przekazywali informacje funkcjonariuszom z drogówki na temat tego, co dzieje się na drodze.

Akcja policyjna nie trwała długo, ale można spodziewać się jej powtórzenia

Praca policjantów z dronem nie trwała długo z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, ale mimo tego funkcjonariuszom udało się zarejestrować niemal 15 wykroczeń, których sprawcy zostali odpowiednio ukarani. W najbliższym czasie można spodziewać się podobnych działań ze strony policjantów, w związku z czym kierowcy muszą być szczególnie ostrożni i uważni.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News