Polacy mogą liczyć na 4000 zł rekompensaty za inflację. Przelewy już lądują na kontach!

Polacy mogą liczyć na 4000 zł rekompensaty za inflację. Przelewy już lądują na kontach!

Polacy mogą liczyć na 4000 zł rekompensaty za inflację. Przelewy już lądują na kontach!

Podaj dalej

Kryzys finansowy nie opuszcza nas od wielu lat, a inflacja i podwyżki są codziennością. Koszty energii, jak i utrzymania domów cały czas idą do góry, dlatego też są pewne dodatki, które mogą zrekompensować nam postępującą inflacji. Polacy mogą liczyć nawet na dodatkowe 4000 zł. Jak je otrzymać? Tego dowiecie się z naszego artykułu, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

Polacy mogą liczyć na dodatek 4000 zł za inflację. Przelewy już są na kontach!

inflacja wzrost cen
fot. pixabay

Dodatek, o którym piszemy nie jest do końca oficjalnym świadczeniem, jakie jest dostępne na terenie całej Unii Europejskiej. Warto jednak zaznaczyć, że coraz więcej krajów zrzeszonych w UE decyduje się na wypłatę takiego świadczenia. Dotyczy to zatem Polaków zamieszkujących kraje unijne. Przykładowo dodatek mogą otrzymać Polacy zamieszkujący Wielką Brytanię. Mowa tutaj o osobach, które zarabiają najniższą krajową, ucierpieli z powodu inflacji i mają z tego tytułu problemy finansowe. Takie osoby mogą liczyć na wsparcie finansowe.

Dodatek inflacyjny jest przyznawany pracownikom sektora publicznego i prywatnego. Jest on określony przez przepisy prawne lub umowy zbiorowe pracy, o czym przypomina gp24.pl. Emeryci, renciści oraz osoby w trudnej sytuacji finansowej, które na co dzień pracują mogą liczyć na 1350 funtów dodatkowego wsparcia, co jest całkiem przyzwoitą sumą.

Polacy zamieszkujący Wielką Brytanię mogą liczyć na spore wsparcie. Co o tym sądzicie?

ceny paliwa
fot. pixabay

Polacy, którzy zamieszkują Wielką Brytanię w 2023 roku dostaną ponadto dodatek od drożyzny w wysokości 900 funtów. Pieniądze te zostaną rozłożone na trzy raty w wysokości 301 funtów, 300 funtów oraz 299 funtów. Uważacie, że to odpowiednia forma wsparcia? Kto z was z niej skorzysta? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News