Pod wpływem alkoholu i bez uprawnień wyjechał na drogę. To nie mogło się inaczej skończyć

Pod wpływem alkoholu i bez uprawnień wyjechał na drogę. To nie mogło się inaczej skończyć

Alkomaty policyjne pokazują błędne wyniki

Podaj dalej

W Płocku we wtorek 26 października doszło do tragicznego wypadku. Trzy samochody osobowe zderzyły się ze sobą. Wszystko przez to, że 44-letni kierowca samochodu Renault nie zachował bezpiecznej odległości między samochodami. Szybko okazało się, że mężczyzna był kompletnie pijany, a na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Kierowca z Płocka pod wpływem alkoholu wyjechał na drogę. To nie mogło się skończyć inaczej, niż poważnym wypadkiem’

fot. pixabay

Według informacji przedstawionych przez płocką policję zdarzenie miało miejsce we wtorek około godziny 18 w Płocku nieopodal ulicy Nowowiejskiego. Kierujący samochodem Renault nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu. Renault przez to uderzyło w tył Seata, a na skutek siły uderzenia Seat uderzył w Opla. Cała sytuacja nie miałaby miejsca, gdyby kierujący Renault był trzeźwy.

Po całej sytuacji kierowca Seata oraz kierujący Opla z poważnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala. W trakcie czynności policjantów szybko okazało się, że 44-letni mężczyzna ma w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo, mężczyzna, według relacji policjantów, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Mieszkaniec Płocka został od razu zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu.

Masakra, że w dalszym ciągu musimy zmagać się z problemem pijanych kierowców. Kiedy to w końcu się skończy?

piłkarz gwiazda pod wpływem alkoholu maciej szczęsny
fot. pixabay

Teraz mężczyźnie za jego nierozważne i bezmyślne zachowanie grozi kara kilku lat więzienia. Masakra, że nawet w dzisiejszych czasach trzeba martwić się, czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego są trzeźwi. Jak widać kierowców, którzy lubią jeździć po alkoholu, nie brakuje. Czekamy na zaostrzenie przepisów, ponieważ tego rodzaju zachowania należy odpowiednio piętnować. Miejmy nadzieję, że sprawca wypadku w Płocku zostanie surowo ukarany.

źródło: Policja

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News