Pobrano od Ciebie opłatę covidową u mechanika? Służby już zajęły się tym tematem, zwrócą Ci pieniądze?

Pobrano od Ciebie opłatę covidową u mechanika? Służby już zajęły się tym tematem, zwrócą Ci pieniądze?

mechanik objaśnia jak działa Torsen

Podaj dalej

Mechanicy w czasach covidowych znaleźli sobie w ich mniemaniu świetny sposób na odrobienie strat związanych z lockdownem. Postanowili naliczać do swoich usług opłatę covidową. Oczywiście nie było to zgodne z prawem, a całym procederem zainteresował się już UOKiK, który postanowił dokładniej zbadać wyżej opisaną sprawę.

Opłata covidowa u mechanika – UOKiK już zajmuje się sprawą! Posypią się wysokie kary dla nieuczciwych sprzedawców?!

stacja paliw mechanik zarażenie choroba zakaźna koronawirus więzienie
fot. pixabay

Mechanicy, choć oczywiście nie wszyscy – to warto już zaznaczyć, chcieli odrobić straty, jakie ponieśli w lockdownie dwoma metodami. Nie dość, że podnieśli o kilka procent koszty swoich usług, to na dodatek na rachunkach postanowili doliczać niektóre dodatki, które były związane z panującym reżimem sanitarnym, co zostało nazwane opłatą covidową.

Mechanicy oczywiście nie informowali swoich klientów o podwyżkach, tylko te atakowały ich znienacka. Tak samo sytuacja wyglądała z opłatą covidową, która pojawiała się dopiero na paragonie, a co ciekawe, nikt wcześniej o niej nie słyszał. Teraz sytuacją zainteresował się UOKiK, który będzie w nadchodzącym czasie kontrolował niektóre warsztaty. Masz czyste sumienie i nie robiłeś niczego nielegalnego? Możesz mieć czyste sumienie.

Trzeba wreszcie ukrócić ten proceder. Ile można być robionym w przysłowiowe „bambuko”…

kobieta i mechanik

Teraz kara może sięgnąć nawet 20 tysięcy złotych, w przypadku wykrycia jakichś nieprawidłowości. Trzeba zatem przyznać, że nieuczciwi sprzedawcy swoje odczują po kieszeni. I nawet żadne opłaty covidowe czy podwyżki nie pomogą im w zapłaceniu kary. No i o to chodzi – z nieuczciwymi mechanikami trzeba walczyć każdymi sposobami.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News