PILNE: ZUS wypłaci nowe emerytury! Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze i jak je dostać?

PILNE: ZUS wypłaci nowe emerytury! Kto może liczyć na dodatkowe pieniądze i jak je dostać?

zus-nowe-swiadczenie-3010zl

Podaj dalej

Zakład Ubezpieczeń Społecznych już w najbliższym czasie przeprowadzi waloryzację emerytur i rent. 1 marca 2023 roku niektórzy seniorzy otrzymają podwyżki kwotowe, a niektórzy procentowe. Wskaźnik waloryzacji wyniesie 13,8 procent. Jak to się dokładnie przełoży na poszczególne świadczenia? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule.

ZUS wypłaci zupełnie nowe emerytury. Kto dostanie dodatkowe pieniądze?

policja mandat dron prędkość przejście dla pieszych skrzyżowanie
Pixabay

Z informacji przedstawionych przez „Fakt” wynika, że osoby, które otrzymują emeryturę minimalną w wysokości 1338,44 zł i nieprzekraczającą 1810 zł brutto mogą liczyć na waloryzację w wysokości 250 zł brutto. Jest to rekordowo wysoka kwota, która trafi tym samym do kieszeni seniorów. Procentowo mają być także podniesione świadczenia przekraczające kwotę 1810 złotych brutto.

„Osoby mające przeciętną emeryturę, czyli ok. 2600 zł brutto, mogą liczyć na 283,51 zł miesięcznie więcej od marca. Przy 3000 zł brutto emerytury, podwyżka na rękę może wynieść 326,74 zł” – możemy przeczytać w raporcie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który został opublikowany w „Fakcie”.

Wskaźnik waloryzacji zostanie podany na początku lutego

chorwacja kuny euro banknoty ważność monety gotówka
fot. pixabay

Ostateczna wysokość wskaźnika waloryzacji będzie znana na początku lutego 2023 roku. A warto pamiętać, że wyliczenia ZUS nie uwzględniają dodatkowych świadczeń, takich jak trzynastki, które zostaną wypłacone w kwietniu 2023 roku. Wydaje się więc zatem, że emeryci w najbliższym czasie będą mogli się cieszyć z kilku dodatkowych groszy, które niewątpliwie okażą się dla nich przydatne w trudnych dzisiejszych czasach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News