PILNE: ZUS wypłaca Polakom nowy dodatek! Można dostać 1400 zł, jak złożyć wniosek?

PILNE: ZUS wypłaca Polakom nowy dodatek! Można dostać 1400 zł, jak złożyć wniosek?

pieniądze paliwo lpg dodatek

Podaj dalej

Polacy w ostatnim czasie obsypywani się informacjami o nowych dodatkach, jakie mogą im przysługiwać. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaczął już wysyłać pisma o kolejnym z nich. O co dokładnie chodzi i o jaki dodatek możecie się ubiegać? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule, gdzie znajdziecie wszelkie szczegóły na ten temat.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca Polakom nowy dodatek. Co trzeba zrobić, by go otrzymać?

pieniądze dopłaty nowy dodatek
Pixabay

ZUS w ostatnim czasie rozpoczął już wysyłkę listów do ponad 7 milionów emerytów. W każdym piśmie możecie znaleźć decyzję o przyznaniu dodatkowego świadczenia pieniężnego. Pismo otrzyma każda osoba, której przyznano czternastą emeryturę. List obejmuje bowiem zarówno informację o przyznaniu, jak i o wysokości czternastej emerytury, która wpłynie na konto wszystkim osobom, którym ta wpłata przysługuje.

Prawo do otrzymania czternastej emerytury w 2022 roku miały wszystkie osoby, które na dzień 24 sierpnia pobierały emeryturę, rentę lub inne świadczenia. Czternastkę w kwocie 1338,44 zł brutto otrzymały wszystkie osoby, których świadczenie nie przekraczało 2900 złotych brutto. Co jeśli jednak otrzymujecie świadczenie, które jest wyższe od tego, które wskazaliśmy powyżej? Okazuje się, że i wam wpadnie trochę pieniędzy.

Polakom przysługuje nowy dodatek. Jaka jest jego wysokość i kiedy można się go spodziewać na kontach?

dodatek na węgiel albo kary
fot. pixabay

Jeśli świadczenie było wyższe, to zastosowana została zasada „złotówka za złotówkę”. Kwota była pomniejszona o tyle, o ile przekroczona została stawka 2900 złotych. Kto z was dostał takie pismo od ZUS-u? A kto z was czuje się pokrzywdzony decyzją z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzu, jakie jest wasze stanowisko w tej sprawie i co sądzicie o dodatkowych pieniądzach, które wpływają na konto od ZUS-u i nie tylko. Wasze zdanie jest dla nas ważne!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News