PILNE: ZUS wypłaca Polakom nowy dodatek - 1000 złotych. Sprawdźcie konta, czy dostaliście przelew!

PILNE: ZUS wypłaca Polakom nowy dodatek - 1000 złotych. Sprawdźcie konta, czy dostaliście przelew!

PILNE: ZUS wypłaca Polakom nowy dodatek – 1000 złotych. Sprawdźcie konta, czy dostaliście przelew!

Podaj dalej

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci niebawem nowe świadczenie wynoszące po 1000 złotych miesięcznie przez rok lub po 500 złotych przez dwa lata. Kto może ubiegać się o dodatkowe pieniądze? Na jakiej zasadzie będzie to wszystko wyglądało? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w naszym artykule, gdzie przedstawimy wam wszelkie szczegóły.

ZUS wypłaca 1000 złotych nowego świadczenia. Jak ubiegać się o dodatkowe pieniądze?

policja mandat dron prędkość przejście dla pieszych skrzyżowanie
Pixabay

Niedługo w życie wejdą specjalne świadczenia dla rodziców małych dzieci w ramach Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Co należy zrobić, aby dostać dodatkowe pieniądze w wysokości 1000 zł miesięcznie? Przede wszystkim należy złożyć wniosek online, co można zrobić między 9. a 13. miesiącem życia dziecka. Świadczenie nie zależy od dochodu, a wystarczy spełnić inne warunki, które wpłyną na to, że będziecie regularnie otrzymywać pieniądze.

Dodatek KRO powstał w ramach pomocy młodym rodzicom, a pieniądze mają służyć na pokrycie kosztów żłobka lub wynajęcia opiekunki. Przysługuje on od pierwszego dnia miesiąca, w którym dziecko ukończyło 12. miesięcy do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym dziecko ukończy 3 rok życia. Maksymalna wysokość przysługującego kapitału to aż 12 tys. zł na drugie i każde kolejne dziecko. Aby otrzymać maksymalną kwotę świadczenia czyli nawet 12 tys. zł należy złożyć wniosek w okresie od pierwszego dnia miesiąca, w którym dziecko skończy 9 miesięcy do końca miesiąca, w którym skończy 13 miesięcy.

Jak złożyć wniosek do ZUS? To dziecinnie proste, nie powinniście mieć problemów

pieniadze doplaty freepik
Freepik

Wniosek do ZUS należy złożyć elektronicznie drogą PUE ZUS lub bankowością elektroniczną. Sam ZUS z kolei, który zajmuje się przyjmowaniem wniosków, jak i wypłatami świadczenia poinformował, że jeśli wniosek nie zostanie prawidłowo wypełniony, to zostaniecie w ciągu 14 dni wezwani do jego poprawienia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News