PILNE: Zupełnie nowe obowiązkowe wyposażenie auta! Kierowcom grożą duże mandaty za zapominalstwo!

PILNE: Zupełnie nowe obowiązkowe wyposażenie auta! Kierowcom grożą duże mandaty za zapominalstwo!

wyposażenie-obowiazkowe-przepisy-mandat

Podaj dalej

Obowiązkowe wyposażenie każdego samochodu co jakiś czas się zmienia, przez co kierowcy totalnie głupieją i nie do końca wiedzą, jakie produkty koniecznie muszą mieć przy sobie w razie policyjnych kontroli. Jak to dokładnie wygląda teraz? Jakie mandaty grożą za niewywiązanie się z obowiązku posiadania danych przedmiotów? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Nowe obowiązkowe wyposażenie pojazdu! Jakie produkty trzeba koniecznie mieć w swoim samochodzie?

wyposazenie-samochodu-przepisy-mandat

Każdy kierowca w naszym kraju musi posiadać w swoim samochodzie gaśnicę. Najlepiej umieścić ją w schodku przed pasażerem, ale warto pamiętać, że okres legalizacji gaśnicy waha się od roku do dwóch, co trzeba mieć na uwadze. Jeśli podczas kontroli drogowej funkcjonariusz poprosi o przedstawienie gaśnicy i nie będziemy w stanie tego zrobić, grozi nam mandat karny w wysokości nawet 500 złotych! Warto więc zatem o tym pamiętać i być odpowiednio przygotowanym w razie kontroli.

Nie jest to jednak jedyne wyposażenie, jakie musimy mieć w swoim samochodzie. Kara w postaci mandatu karnego grozi nam także w przypadku braku trójkąta ostrzegawczego. Jeśli w przypadku kontroli policyjnej nie będziemy w stanie go okazać funkcjonariuszom policji, możemy zostać ukarani mandatem karnym w wysokości od 20 do 500 złotych. Jeśli nie wystawimy go z kolei na drogę w przypadku jakiejś awarii, możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 150 złotych.

Za brak trójkąta czy gaśnicy grozi nam mandat karny. Co jeszcze warto posiadać w swoim samochodzie na wypadek kontroli?

Jakie produkty jeszcze warto posiadać w swoim samochodzie? Na pewno warto mieć apteczkę, choć warto tutaj podkreślić, że nie jest ona obowiązkowym elementem wyposażenia każdego samochodu. Warto także posiadać takie produkty jak kamizelka odblaskowa, koło zapasowe czy linka holownicza, jednak pod żadnym pozorem nie są to produkty, które odgórnie są wymagane od kierowców i za których brak groziłby wam mandat karny. Pamiętajcie o tym i bądźcie gotowi bez stresu na policyjne kontrole.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News