PILNE: Zostanie wprowadzony ABSOLUTNY zakaz telefonów komórkowych w samochodzie. Szykują się ogromne mandaty!

W najbliższym czasie można spodziewać się zaostrzenia przepisów w Wielkiej Brytanii dotyczących korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy. Tamtejsze władze chcą podostrzyć przepisy, ponieważ ich zdaniem zbyt wiele wypadków jest spowodowanych na drogach przez osoby używające smartfony podczas swojej jazdy.

PILNE: Zostanie wprowadzony ABSOLUTNY zakaz telefonów komórkowych w samochodzie. Szykują się ogromne mandaty!
Podaj dalej

PILNE: Ogromne zmiany w przepisach – chodzi o korzystanie z telefonów komórkowych, nie stosujesz się = duży mandat karny

samochód telefon

Aktualnie przepisy w Wielkiej Brytanii zakazują wysyłania wiadomości smsowych oraz rozmawiania przez telefon komórkowy trzymany ręką podczas jazdy. Od 2022 roku przepisy jednak mają się bardzo zmienić. Według BBC wprowadzone zostaną takie zmiany jak chociażby zakaz filmowania czy przeszukiwania playlist muzycznych na smartfonie.

Kierowcy od nowego roku nie będą mogli zatem wybierać ulubionych piosenek w streamingach zarówno podczas jazdy, korków jak i postoju na światłach. Oprócz tego zabronione będzie granie w gry w aplikacjach oraz robienie zdjęć podczas jazdy, niezależnie od bieżącej sytuacji na drodze.

Kierowcy będą mogli tylko korzystać z zestawów głośnomówiących – nic poza tym nie będzie dozwolone

Korzystanie z telefonu w trakcie jazdy

Kierowcy będą mogli tylko i wyłącznie rozmawiać z innymi osobami poprzez zestawy głośnomówiące oraz będą mogli korzystać z nawigacji satelitarnej. Na postoju będzie można wyciągnąć telefon z uchwytu tylko i wyłącznie po to, aby np. dokonać płatności w poborze opłat na autostradzie czy w innym miejscu. Mandaty za niestosowanie się do przepisów mają być bardzo surowe – mowa tutaj o karze w wysokości 200 funtów i sześciu punktach karnych.

Przeczytaj również