PILNE: Znana stacja benzynowa kończy swoją działalność! Szok dla wielu kierowców...

PILNE: Znana stacja benzynowa kończy swoją działalność! Szok dla wielu kierowców...

stacja paliw benzyna paliwo diesel

Podaj dalej

Kryzys związany z wojną na Ukrainie dotyka coraz więcej branży. Wśród nich są też stacje benzynowe. Kanadyjska firma Alimentation Couche-Tard, która jest właścicielem marki Circle K głosiła, że ze skutkiem natychmiastowym postanowiła zawiesić swoją działalność na terenie Rosji. I bardzo dobrze, nie ma co wspierać tego, co tam się dzieje!

PILNE: Znana stacja benzynowa kończy swoją działalność! To będzie szok dla wielu kierowców!

diesel hurt cena paliwo
fot. freepik.pl

Prezes i dyrektor generalny firmy Couche-Tard poinformował, że jego firma znacząco potępia agresję Rosji na Ukrainę i nie chce mieć nic wspólnego z narodem rosyjskim. W związku z tym z Rosji zniknie 38 stacji paliw pod logiem Circle K. Firma poinformowała, że od ponad 30 lat prowadziła działalność na terenie Rosji i zawsze była zadowolona ze swoich pracowników, dlatego też, aby ich bezpośrednio nie obarczać całą tą sytuacją, zapewni im odpowiednie warunki, by nie zostali na lodzie.

Kanadyjczycy mają także zamiar uruchomić specjalna globalną akcję zebrania funduszy dla Ukrainy. Finalnie cała firma ma zamiar przekazać milion dolarów kanadyjskich na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. Tym samym Circle K dołącza do firm, które wyraźnie sprzeciwiają się atakom Rosji na Ukrainę i na znak solidarności zamierzają wycofać się z biznesów na terenie tego kraju.

Ceny paliw od dłuższego czasu są na bardzo wysokim poziomie. Co z tym zrobić?

tankowanie sposób paliwo limit limity tankowania
fot. pixabay

Przypomnijmy, że aktualnie na stacjach paliw w całym naszym kraju cały czas słyszymy o podwyżkach cen benzyny, diesla i LPG, na co ma wpływ rosyjska agresja na Ukrainę. Przypomnijmy, że z powodu wojny na Ukrainie aktualnie ceny paliwa wynoszą ponad 7 złotych za litr, a wszystko wskazuje na to, że z dnia na dzień będzie tylko gorzej. Nie pozostaje nic innego jak zacisnąć zęby i przeczekać te trudne czasy, które prześladują nas już od dłuższego czasu…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News