PILNE! Znamy nowe stawki za przegląd techniczny! Będzie ultra drogo, zobacz od kiedy zmiany wejdą w życie!

PILNE! Znamy nowe stawki za przegląd techniczny! Będzie ultra drogo, zobacz od kiedy zmiany wejdą w życie!

przeglad samochodu auta

Podaj dalej

Ceny przeglądu technicznego w Polsce od dłuższego czasu są na stałym poziomie. Taki stan rzeczy nie podoba się właścicielom stacji kontroli pojazdów, którzy chcą podwyżek stawek za przeglądy. Podwyżki mają być znaczące, a ministerstwo nie wyklucza wprowadzenia w życie nowych zmian. Od kiedy miałyby one zacząć obowiązywać?

Nowe stawki za przegląd techniczny już tuż tuż. Zmieni się praktycznie wszystko – ceny będą o wiele wyższe…

Od 1 stycznia 2022 r. przegląd po nowemu. Co ze zdjęciami?
fot. freepik.com

Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów od dawna zbiera podpisy właścicieli stacji diagnostycznych w celu wprowadzenia zmian. Pod propozycją podpisało się już 477 diagnostów. Zgodnie z nowymi przepisami stawką podstawową za wykonanie badania technicznego byłoby 184,5 zł. Przypomnijmy, że aktualnie właściciele samochodów osobowych za przegląd swojej ukochanej pociechy płacą 98 zł brutto plus złotówkę opłaty ewidencyjnej.

Prace nad zmianą przepisów i zmianą kwot, jakie będzie trzeba zapłacić za badania techniczne trwają już od dłuższego czasu. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2022 roku. Warto zatem odpowiednio przygotować się do sporych podwyżek, ponieważ ceny wzrosną niebagatelnie. A pamiętajmy, że zgodnie z innym nowym przepisem osoby, które wykonają przegląd w czasie po 30 dniach od daty ustawionej, zapłacą 150 procent stawki podstawowej. Jak sami zatem widzicie, nic tylko łapać się za kieszenie.

Pomysłów jest sporo, ale jedno jest pewne – musicie przygotować się na spore podwyżki. Już od nowego roku

wiosenny przeglad diesel

Jak czytamy w serwisie Autokult możliwe jest wprowadzenie uzależnienia opłat za przegląd technicznych od aktualnego wskaźnika inflacji lub minimalnego wynagrodzenia. Zobaczymy jak to finalnie będzie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w naszym kraju funkcjonowało aż 3197 stacji kontroli pojazdów. Nowe przepisy mają zostać wprowadzone po to, aby właściciele stacji diagnostycznych mogli zyskać nieco większy oddech finansowy i nie decydowali się na zamykanie swoich stacji z powodu zbyt małych przychodów. Uważacie, że to dobry pomysł czy też jesteście zdania, że kolejne podwyżki w tych i tak trudnych czasach pandemicznych nie są dobrym rozwiązaniem? Dajcie nam koniecznie znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News