PILNE! Znaki drogowe zmienią swój wygląd nie do poznania! Jak to teraz będzie wszystko wyglądać?!

PILNE! Znaki drogowe zmienią swój wygląd nie do poznania! Jak to teraz będzie wszystko wyglądać?!

znaki drogowe wyswietlacz

Podaj dalej

Już niedługo w Polsce pojawią się zupełnie nowe znaki drogowe. To znaczy oczywiście nic się nie zmieni, jeśli chodzi o przepisy i wszystko co z nimi związane, jednak chodzi o nowe wzory znaków. Ministerstwo Infrastruktury już jakiś czas temu informowało, że będzie pewna rewolucja, jeśli chodzi o znaki. A teraz zbliża się do finalizacji tego przedsięwzięcia. Co się zmieni i jak to będzie dokładnie wyglądało? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Znaki drogowe zmienią swój wygląd nie do poznania. Co się dokładnie zmieni i o czym trzeba pamiętać?

dk61 znaki drogowe

Jak czytamy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej” projekt noweli trafił już w ostatnim czasie do Rządowego Centrum Legislacji. Niebawem zatem możemy spodziewać się zatwierdzenia nowego wyglądu znaków drogowych. Prace wokół projektu dotyczą aktualnie już tylko i wyłącznie uzgodnień międzyresortowych. Zmieni się kilka znaków. Mowa tutaj np. o znaku o automatycznej kontroli prędkości, średniej prędkości czy tabliczce T-27.

Tarcze wyżej wspomnianych przez nas znaków będą miały odblaskowo-fluorescencyjną folię koloru żółto-zielonego. Dzięki temu będzie można je zauważyć z większej odległości, co ma służyć komfortowi kierowców. Oprócz tego znaki będą lepiej się wyróżniały w ciągu natłoku informacji na polskich drogach. Niby same plusy, ale z pewnością trzeba będzie na początku trochę się do tego przyzwyczaić. Mimo wszystko zmiany trzeba jednak ocenić zdecydowanie na plus.

Zmiany są już na ostatniej prostej. Jak tylko zostaną wprowadzone w życie, damy wam od razu znać

znaki drogowe wyswietlacz

Zmiany już są na ostatnim etapie realizacji, także niedługo wejdą w życie. Jak tylko się to stanie, to oczywiście poinformujemy was o tym w oddzielnym artykule. Co sądzicie o tych zmianach? Uważacie, że były potrzebne, czy też waszym zdaniem aktualnie jest o wiele więcej innych rzeczy, które należałoby zmienić? Podzielcie się z nami swoją opinią, ciekawi nas wasze zdanie na ten temat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News