PILNE: Zimowe opony w Polsce będą obowiązkowe?! To już praktycznie przesądzone!

PILNE: Zimowe opony w Polsce będą obowiązkowe?! To już praktycznie przesądzone!

PILNE: Zimowe opony w Polsce będą obowiązkowe?! To już praktycznie przesądzone!

Podaj dalej

Temat opon zimowych wraca jak bumerang do polskich kierowców, którzy często zapominają o obowiązku wymiany ogumienia i zbyt długo jeżdżą na letnich oponach. Z tym problemem postanowili powalczyć mieszkańcy Zakopanego, którzy chcą zdecydowanej zmiany w przepisach i pozbyć się problemu kierowców, którzy poruszają się zimą po drogach w letnich oponach, powodując większe niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Zimowe opony będą obowiązkowe w Polsce? Wiele na to wskazuje!

W Polsce nie ma jako takiego zalecenia co do używania opon zimowych. W związku z tym wielu kierowców po prostu bagatelizuje ten problem i w ogóle się nim nie przejmuje. A to powoduje liczne kolizje, utrudnienia w ruchu i korki, z którymi szczególnie zmagają się mieszkańcy Zakopanego w ostatnim czasie, o czym poinformowali w rozmowie z Radiem Eska. W związku z tym chcą oni wprowadzenia zdecydowanych zmian, aby ta sytuacja uległa znaczącej poprawie w najbliższym czasie.

Mieszkańcy Zakopanego mają pewien pomysł na to, aby temu zaradzić. Stowarzyszenie Gmin Górskich chce wprowadzenia opon zimowych jako obowiązkowego wyposażenia samochodów w okresach zimowych. Wójt Kościeliska Roman Krupa podkreślił, że w niektórych krajach obowiązują już obowiązki posiadania opon zimowych w określonym czasie. Mowa tutaj chociażby o Austrii, gdzie opony zimowe są wymagane od listopada. Czy jednak w Polsce jest szansa na wprowadzenie podobnego przepisu co do ogumienia?

Póki co w Polsce nie ma żadnych przepisów regulujących taki stan rzeczy

Od grudnia kierowcy muszą mieć opony zimowe
fot. stock.adobe.com – bilanol

Jak na razie w naszym kraju nie istnieją żadne przepisy, które nakazywałyby używanie opon zimowych. Zakopane chce jednak powalczyć, by przeforsować swój pomysł i tym samym sprawić, by zimą na drogach było bezpieczniej. Czy jednak uda się to ostatecznie sfinalizować? Na odpowiedź na to pytanie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Na pewno jednak, gdy sprawa posunie się do przodu, niezwłocznie was o tym poinformujemy, byście wiedzieli co się dzieje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News