PILNE: Zapomnisz opłacić 50 gr i zapłacisz 30 tysięcy kary! Kierowcy panikują, sytuacja jest poważna!

PILNE: Zapomnisz opłacić 50 gr i zapłacisz 30 tysięcy kary! Kierowcy panikują, sytuacja jest poważna!

mandat parking parkowanie

Podaj dalej

W ostatnim czasie coraz częściej słyszy się o niebezpiecznej sytuacji dla wielu kierowców. Okazało się, że wielu z was jest narażonych na bardzo wysoką karę – mowa tutaj nawet o 30 tysięcy złotych mandatu. A wszystko przez brak wpłaty 50 groszy! O co w tym wszystkim chodzi i czy to faktycznie powód do zmartwień? Tego dowiecie się w naszym artykule!

Nie zapłacisz 50 gr opłaty ewidencyjnej i otrzymasz mandat na 30 tysięcy złotych! Musicie o tym pamiętać!

mandat-karny-fotoradar-kierowca-bmw

Prosty błąd ze strony kierowców może kosztować wysokim mandatem. O co w tym wszystkim chodzi? Już tłumaczymy – od 18 maja 2015 roku obowiązuje nowelizacja przepisów o zbyt szybkiej jeździe. Od tego czasu kierowcy, którzy będą jeździć po obszarze zabudowanym z prędkością o 51 km/h wyższą od dopuszczalnej, tratą prawo jady na 3 miesiące. Każdy taki „delikwent” trafia do wpisu w bazie CEK i ma zakaz kierowania pojazdami przez wyżej wspomniany czas.

Nie jest jednak tak, jak wielu z wam się wydaje, że po tym okresie możecie od razu wsiąść za kółko. Nic z tych rzeczy. Po karencji trzymiesięcznej nie można od razu wsiąść za kółko! Najpierw trzeba udać się do wydziału komunikacji i napisać pismo o zwrot uprawnień oraz opłacić 50 groszy opłaty ewidencyjnej. Jeśli tego nie zrobicie, nie odzyskacie od razu swojego prawa jazdy.

Nie zapominajcie o wizycie w urzędzie. W przeciwnym razie narażacie się na duże konsekwencje

mandat karny policja

Jeśli zapomnicie o wizycie w urzędzie, czekają was poważne konsekwencje. W przypadku kontroli drogowej zostaniecie potraktowani przez funkcjonariuszy policji jako osoby prowadzące samochód bez należytych uprawnień! A za to grozi kara nawet do 30 tysięcy złotych mandatu! Jak sami zatem widzicie, sprawa jest bardzo ważna i warto, byście mieli to na uwadze, bo potem będzie płacz i zgrzytanie zębami…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News