PILNE! Zakaz wyprzedzania się ciężarówek stał się faktem! Od teraz grożą za to duże mandaty!

PILNE! Zakaz wyprzedzania się ciężarówek stał się faktem! Od teraz grożą za to duże mandaty!

ciezarowki

Podaj dalej

Słowenia jako jeden z pierwszych krajów w Europie zdecydowała się na wprowadzenie totalnego zakazu wyprzedzania się przez ciężarówki na terenie całego kraju. Jest to bardzo innowacyjne rozwiązanie, o którym jednak z pewnością po cichu myślą również władze innych europejskich krajów. Może właśnie ten przypadek skłoni ich do jakichś zmian w tym aspekcie?

Zakaz wyprzedzania się ciężarówek stał się faktem! Mandaty są bardzo surowe

wyprzedzanie tiry ciężarówki zakaz
fot. pixabay

Od 1 listopada 2021 roku w Słowenii będą obowiązywały nowe przepisy. Na ich mocy na autostradach i drogach szybkiego ruchu nie będą mogły wyprzedzać się ciężarówki, które będą miały masę większą aniżeli 7,5 tony. Już wcześniej w tym kraju zdecydowano się na wprowadzenie takiego zakazu, jednak tylko na 250 kilometrowym odcinku. Teraz w tamtym kraju będziemy mieli jednak do czynienia z nieco większymi zmianami.

Za złamanie zakazu kierowcy ciężarówki będą mogli być ukarani mandatami w wysokości nawet 300 euro. Ciekawe czy kiedyś tego typu przepisy wejdą w życie w Polsce, bo jak zapewne się domyślacie, nie brakuje u nas zwolenników tego typu pomysłów, a ciężarówki jadące lewym pasem na autostradzie często denerwują wielu kierowców.

W Polsce jak na razie tylko na niektórych autostradach obowiązuje ten zakaz. Niewiele wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie miało się zmienić

ITD kontrola ciężarówki
www.witd.lublin.pl

W Polsce jak na razie zakaz wyprzedzania dla ciężarówek obowiązuje tylko i wyłącznie na autostradzie A1, A2, A4, A6 i A8. Jak na razie polski rząd nie myśli o wprowadzeniu bardziej restrykcyjnych zasad. A może i szkoda, ponieważ na pewno mielibyśmy dzięki temu bardziej komfortową jazdę po autostradach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News