PILNE: Yanosik z nową funkcją dla kierowców! Dzięki niej życie stanie się o wiele prostsze

PILNE: Yanosik z nową funkcją dla kierowców! Dzięki niej życie stanie się o wiele prostsze

PILNE: Yanosik z nową funkcją dla kierowców! Dzięki niej życie stanie się o wiele prostsze

Podaj dalej

W naszym kraju po raz pierwszy przewożony jest sprzęt TBM, czyli maszyna, która drąży tunel, niezbędna do budowy nowego odcinka drogi S19 od węzła Rzeszów Południe do Babicy. Tak dużych elementów w naszym kraju jeszcze nie przewożono, co może spowodować utrudnienia na drogach. Aplikacja Yanosik postanowiła przygotować się na tę okoliczność i będzie u siebie informowała kierowców o możliwych utrudnieniach.

Yanosik będzie informował kierowców o utrudnieniach na drogach w związku z TBM

Duży ładunek może okazać się sporym wyzwaniem dla polskich dróg. W związku z tym zespół ekspertów opracował specjalnie trasę przewozu maszyny, aby nie doszło do nieoczekiwanych zdarzeń podczas transportu.

„Jeden przejazd transportowy maszyny TBM potrwa około 20-25 dni. Prędkość jazdy konwoju nie będzie większa niż 10 km/h. Wpłynie to również na zmianę organizacji ruchu, głównie w godzinach nocnych od 22 do 6, na które planuje się przewóz części. Wszyscy kierowcy już teraz znajdą niezbędne informacje na temat transportu maszyny TBM w aplikacji Yanosik. Na bieżąco ostrzegamy o utrudnieniach na drodze, które wynikają z trasy konwoju przewożącego elementy wielkogabarytowe” – mówi Patryk Treumann z Yanosika, cytowany przez MotoFakty.

Transport TBM już się rozpoczął

nawigacja google maps mapy
fot. pixabay

„Transport TBM rozpoczął się już 11 listopada 20222 roku i potrwa najpóźniej do końca stycznia 2023 roku. Kierowców, którzy planują podróż w godzinach nocnych, po autostradzie A4 oraz A1 w okolicy węzła Gliwice Sośnica, trasą S8 w kierunku Warszawy, a także S2 i S17 w stronę Lublina, S19 w okolicach Rzeszowa oraz DK19 i Via Carpatia, Yanosik będzie informować z wyprzedzeniem o występujących utrudnieniach na tych odcinkach. Niemniej apelujemy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do komunikatów” – dodał ekspert.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News