PILNE: Wchodzą w życie nowe przepisy w całym kraju. Niedziela bez samochodu - to już pewne!

PILNE: Wchodzą w życie nowe przepisy w całym kraju. Niedziela bez samochodu - to już pewne!

PILNE: Wchodzą w życie nowe przepisy w całym kraju. Niedziela bez samochodu – to już pewne!

Podaj dalej

W ostatnim czasie kierowcy muszą przyswajać do swojej wiadomości coraz więcej informacji związanych z nowymi przepisami, co do których muszą się stosować. Jednym z takich rozporządzeń jest teraz niedziela bez samochodu, która ma zachęcić wszystkich obywateli kraju do spacerów i korzystania z transportu publicznego.

W życie wchodzą nowe przepisy! Na ich mocy nie pojedziemy w niedzielę samochodami!

samochód samochody elektryczne spalinowe zakaz sprzedaż kupno używane
fot. pixabay

Rząd brytyjski poważnie rozważa wprowadzenie na terenie swojego kraju rozporządzenia, na mocy którego w niedzielę obowiązywałby zakaz samochodów. W raporcie opublikowanym przez Parlamentarną Komisję Kontroli Środowiska możemy dodatkowo przeczytać, że plan rządowy zakłada m.in. pracę zdalną przez 3 dni w tygodniu we wszystkich miejscach, gdzie jest to możliwe oraz zachęty do korzystania z kolei zamiast samolotów.

Ponadto brytyjski rząd chce zachęcić obywateli w swoim kraju do wymiany samochodów na elektryczne oraz unikania zbędnych podróży służbowych – wszystkie te zalecenia mają być realizowane rzecz jasna w trosce o środowisko. Program przewiduje również ograniczenie prędkości na autostradach o minimum 10 km/h oraz wprowadzenie, tak jak wspominaliśmy powyżej, niedziel wolnych od samochodów w największych miastach w całym kraju.

Zakaz jazdy samochodem w niedzielę to nie jedyne obostrzenie, jakie ma zostać wprowadzone

zparkowany samochod
www.freepik

Zachętą dla wszystkich obywateli do korzystania z nowych rozporządzeń ma być fakt obniżenia cen transportu publicznego oraz wdrożenia w życie różnych rozwiązań, które miałyby wspierać mieszkańców, którzy zamiast samochodu wybieraliby spacery lub jazdę na rowerze. Czy pomysł ten jednak ma odpowiednią siłę przebicia? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy zapewne w najbliższym czasie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News