PILNE! W styczniu wejdzie zmiana, na którą polscy kierowcy długo czekali. Nareszcie, już nie mogliśmy się doczekać

PILNE! W styczniu wejdzie zmiana, na którą polscy kierowcy długo czekali. Nareszcie, już nie mogliśmy się doczekać

kierowcy zmiana przepisow

Podaj dalej

No nareszcie – już w styczniu wejdzie w życie zmiana, na którą czekali polscy kierowcy. O czym mowa? Oczywiście o możliwości czasowego wycofania pojazdu z ruchu. Minister cyfryzacji zapowiedział, że od stycznia zmiana ta wejdzie oficjalnie w życie. Jak to dokładnie będzie wyglądało i o czym musimy pamiętać przy wprowadzeniu wyżej wspomnianej zmiany?

W styczniu wejdzie zmiana przepisów, na którą czekało wielu polskich kierowców. O co dokładnie chodzi i co się zmieni?

nowe przepisy ułatwią powrót za kierownicę
fot. freepik.com

Dokładnie 31 stycznia 2022 roku wejdzie w życie przepis pozwalający na czasowe wycofanie pojazdu z ruchu. Możliwość ta nie będzie jednak dostępna dla przysłowiowego Kowalskiego i aby móc z niej skorzystać trzeba będzie spełnić kilka ważnych warunków, o których warto w tym momencie już wspomnieć. Wycofanie z ruchu będzie możliwe bowiem tylko i wyłącznie z powodu konieczności wykonania naprawy w związku z uszkodzeniem zasadniczych elementów nośnych konstrukcji.

Z tego przepisu będą mogli skorzystać zatem tylko i wyłącznie właściciele pojazdów uszkodzonych lub zniszczonych. Jeśli jesteś zatem wielbicielem różnego rodzaju klasyków oraz kolekcjonerem takich samochodów to sprawa nie wygląda tak różowo jak tylko mogło się na pierwszy rzut oka wydawać. Wycofanie pojazdu może potrwać od 3 do 12 miesięcy. Ponownie przywrócenie samochodu do ruchu wiązać się będzie z koniecznością wykonania niezbędnych badań technicznych oraz odpowiednim wpisem w bazie CEPiK.

Niestety, nowe przepisy nie będą takie na jakie wielu z was liczyło. Ale dobre i to. Choć czekamy na więcej szczegółów

nowe przepisy konfiskata pojazdu oc punkty karne mandat grzywna
fot. freepik.com

Wycofanie z ruchu pojazdu na czas remontu nie będzie zwalniało kierowców z opłacania obowiązkowych składek OC. Ubezpieczyciele będą jednak zobowiązani, aby ich klienci mieli obniżoną składkę o minimum 95 procent. To już jest spore udogodnienie, choć jak wiemy, wielu kierowców na pewno liczyło na bardziej przyjemny przepis. W przepisie nie zostały uwzględnione motocykle. Jeśli remontujecie zatem tego typu pojazd, nie będą na was czekały żadne zniżki. Niestety. A wy co o tym sądzicie? Jak oceniacie wprowadzoną zmianę? Jesteście zdania, że była ona potrzebna? Koniecznie wyraźcie swoją opinię w komentarzach, czekamy na nią gorąco! Dajcie znać!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News