PILNE: W Polsce pojawi się zupełnie nowa autostrada! Rewolucja dla kierowców

PILNE: W Polsce pojawi się zupełnie nowa autostrada! Rewolucja dla kierowców

PILNE: W Polsce pojawi się zupełnie nowa autostrada! Rewolucja dla kierowców

Podaj dalej

Już w najbliższych dwóch tygodniach kierowcy z Polski uzyskają dostęp do obu jezdni nowego odcinka autostrady A18 znajdującej się w województwie lubuskim. Drogowcy otrzymali już bowiem zezwolenie na użytkowanie pierwszego odcinka tamtejszej autostrady, o czym poinformował serwis Auto Świat.

W Polsce pojawi się nowa autostrada! Szykuje się rewolucja dla kierowców!

autostrada platnosc polska

Odcinek zaczyna się 2 km za węzłem Żary Zachód w stronę Wrocławia, a kończy się 4 km przed węzłem Iłowa. Był modernizowany od 14 listopada 2019 roku przez konsorcjum firm Kobylarnia i Mirbud, a koszt całych wykonanych prac szacowany jest na ponad 260 milionów złotych.

– Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy sukcesywnie likwidować utrudnienia i udostępniać drogę kierowcom w pełnym przekroju 2+2. To ponad 20 km komfortowej autostrady wykonanej w technologii betonowej. Prace budowlane na pozostałych odcinkach zakończą się w przyszłym roku – wyjaśnia Jakubowska.

Prace budowlane wciąż trwają

autostrada a4 drozsza dla kierowcow
fot.mapio.net

Prace budowlane aktualnie trwają na trzech pozostałych odcinkach DK18, których łączna długość wynosi 50 km. Mowa tutaj o granicy państwa w Olszynie – Żary, Iłowie i Golnicach. Całe zadanie ma zostać ukończone jesienią przyszłego roku. Przebudowa jezdni na odcinku 70 km pomiędzy Olszyną i Golnicami. Decyzja o zezwoleniu na budowę dla jezdni A18 została wydana już w 2011 roku, jednak dopiero w 2018 roku zapewniono finansowanie i umożliwiono realizowanie inwestycji. Koszt całego zadania szacowany jest na 900 milionów złotych. Kierowcy do 2023 roku mają mieć już do dyspozycji całą trasę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News