PILNE: W Polsce brakuje paliwa z powody wojny na Ukrainie? Co z naszą rezerwą? Rzecznik rządu przekazuje najnowsze wieści!

PILNE: W Polsce brakuje paliwa z powody wojny na Ukrainie? Co z naszą rezerwą? Rzecznik rządu przekazuje najnowsze wieści!

paliwo morawiecki rzad

Podaj dalej

Rzecznik polskiego rządu Piotr Muller wypowiedział się w ostatnich dniach na temat sporych problemów na stacjach benzynowych w naszym kraju. Jak wygląda aktualna sytuacja na stacjach w Polsce, jeśli chodzi o benzynę, diesel i LPG? Na ile dni mamy zabezpieczone rezerwy paliwa? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule!

Czy w Polsce zabraknie paliwa z powody sytuacji na Ukrainie? Rzecznik rządu uspokaja polskich kierowców!

paliwa na stacjach
fot. pixabay

Czy w najbliższym czasie grozi nam brak paliwa na stacjach benzynowych? Rzecznik polskiego rządu Piotr Muller postanowił uspokoić Polaków, informując, że aktualnie „nasza rezerwa paliwowa bez problemu wystarczy na wiele najbliższych dni”.

– W ostatnich dniach doszło do pojedynczych sytuacji, w których na poszczególnych stacjach dostawa nie doszła w odpowiednim czasie w stosunku do liczy osób, które przyjechały na stacje. Z tego powodu właśnie ta decyzja, słuszna racjonalna decyzja PKN Orlenu, aby te osoby, które muszą zatankować, mogły zatankować (…) 50 litrów. Nasze rezerwy paliwowe są odpowiednio zabezpieczone – podkreślił Piotr Muller podczas swojej wypowiedzi.

Ceny benzyny na stacjach w Polsce idą do góry. Jak długo potrwają te podwyżki cen? Ciężko powiedzieć…

diesel benzyna lpg ceny paliw paliwo
fot. pixabay

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie cena benzyny na stacjach benzynowych w Polsce zdrożała nawet o 25 groszy. Wszystko z powodu podwyżki cen baryłki ropy, która momentami przekracza nawet 100 dolarów. Mimo tego ceny paliw na stacjach benzynowych w naszym kraju są jednymi z najniższych w Europie, a rząd zamierza to wszystko ustabilizować, aby nie narażać kieszeni kierowców na dodatkowe koszty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News