PILNE: W najbliższych dniach zabraknie paliwa na stacjach?! Niestety, wiele na to wskazuje!

PILNE: W najbliższych dniach zabraknie paliwa na stacjach?! Niestety, wiele na to wskazuje!

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

W ostatnim czasie dużo się dzieje w kwestii paliwa – niezależnie, czy mówimy tutaj o benzynie, dieslu czy LPG. Niemcy od jakiegoś czasu planowali obniżkę podatku energetycznego, która miała, w ich mniemaniu, zapewnić pewnego rodzaju spokój na stacjach benzynowych. Eksperci uważają jednak, że w dłuższej perspektywie tego typu strategia może mieć wpływ na wzrost cen paliw. Istnieje poważne zagrożenie, że z powodu planowanego embarga na ropę naftową z Rosji, na niektórych stacjach może zabraknąć paliwa.

W najbliższych dniach zabraknie paliwa na stacjach benzynowych w Niemczech? Wiele na to wskazuje, sytuacja jest dynamiczna

benyzna 95 paliwo
fot. freepik

Pojawiły się jednak awaryjne plany dla rynku paliw. Federalne Stowarzyszenie Niezależnych Stacji Benzynowych podjęło decyzję o rozpoczęciu przygotowań do uruchomienia sieci stacji benzynowych o nazwie „Sprint”, które miałyby się składać ze 140 placówek i zabezpieczonymi zdolnościami przewozowymi. Przewodniczący stowarzyszenia podkreślił, że dzięki uruchomieniu nowych stacji, Niemcy nie będą musiały się martwić o to, że stacje będą miały paliwo, nawet w przypadku, gdy Władimir Putin wstrzyma dostawy ropy do kraju.

Rząd federalny Niemiec od dłuższgo czasu zastanawia się nad wprowadzneiem obniżki podatku energetycznego na okres najbliższych trzech miesięcy. Ministerstwo Finansów poinformowało, że stawka podatku na benzynę zostanie obniżona o 29,55 centa za litr, natomiast podatek na olej napędowy zostanie zniżony o 14,04 centa. To może spowodować z kolei szturm niemieckich kierowców na stacje benzynowe, a to będzie oznaczało, że sprzedawcy będą potrzebowali więcej paliwa.

Ekspert nie ma wątpliwości, że niemieckich kierowców czekają trudne czasy przy dystrybutorach…

paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – demanna

– Szczególne problemy mogą dotknąć właścicieli małych firm, które są zależne od tego, co dostaną na rynku. W niedalekiej przyszłości na pewno będzie kilka stacji benzynowych, które chwilowo nie będą w stanie kupić wystarczającej ilości paliwa – uważa ekspert ds. paliwa – El Obeida, cytowany przez Polsat News, który jednocześnie oszacował, że w najbliższej przyszłości ceny paliwa w Niemczech wzrosną do kwoty 2.20 euro za litr.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News