PILNE: W całym kraju spadają ceny paliw. Benzyna i diesel tanieją jak nigdy dotąd! [RAPORT]

PILNE: W całym kraju spadają ceny paliw. Benzyna i diesel tanieją jak nigdy dotąd! [RAPORT]

paliwo-benzyna-diesel-tankowanie-za-darmo

Podaj dalej

Już od czwartku w całym kraju spadną ceny benzyny i oleju napędowego odpowiednio o 41,4 i 39,7 USD za tonę! Jest to reakcja na wzrost cen tych paliw na początku miesiąca. Jak sami zatem widzicie, władze działają, aby kierowcy nieco mniej odczuwali podwyżki paliw na stacjach benzynowych.

W całym kraju spadają ceny paliw. Ile zapłacą kierowcy za benzynę i diesel?

paliwo-benzyna-diesel-tankowanie-za-darmo
fot. freepik

Państwowy Komitet ds. Rozwoju i Reform Chińskiej Republiki Ludowej podkreślił, że „godnie z ostatnimi zmianami cen ropy na rynku światowym i obecnym mechanizmem ustalania cen produktów naftowych, od 24 września 2022 r. krajowe ceny benzyny i oleju napędowego zostaną obniżone o 290 jenów (41,1 USD) i 280 jenów (39,7 USD)”, o czym poinformował serwis e-petrol.pl.

Cały mechanizm, który zajmuje się ustalaniem cel produktów naftowych w Chinach uważa, że jeśli cena ropy naftowej na rynku światowym zmieni się o więcej niż 7,3 USD za tonę i utrzyma się na takim poziomie przez 10 najbliższych dni roboczych, to koszt benzyny i diesla na rynku krajowym będzie cały czas dostosowywany.

Ceny paliw lecą na łeb

fot. pixabay

Co sądzicie o tej sytuacji? Uważacie, że takie rozwiązanie na chińskim rynku było potrzebne? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach – wasze zdanie jest dla nas ważne!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News