PILNE: Volkswagen zawiesza dostawy swoich samochodów! Potężne problemy dla kierowców!

PILNE: Volkswagen zawiesza dostawy swoich samochodów! Potężne problemy dla kierowców!

Podaj dalej

Od dłuższego czasu w internecie pojawiają się informacje mówiące o tym, że zagraniczni producenci wstrzymują dostawy swoich samochodów do Rosji. Podobnie postanowił postąpić Volkswagen, który również zdecydował się na tymczasowe zawieszenie dostawy swoich samochodów do rosyjskich salonów.

PILNE: Volkswagen wstrzymuje dostawy swoich samochodów. Spore utrudnienia dla kierowców

volkswagen-touareg-diesel-r50

Informacje o wstrzymaniu dostaw ze strony Volkswagena przekazała rosyjska agencja informacyjna RIA. Decyzja ta została podyktowana nałożonymi na Rosję sankcjami za inwazję na Ukrainę. W oświadczeniu firma poinformowała jednak, że decyduje się na wstrzymanie dostaw swoich pojazdów na teren rosyjski z powodu „kryzysu łańcucha dostaw wywołanego konfliktem na Ukrainie”.

Warto jednak dodać, że mimo iż Volkswagen wstrzymał dostawy swoich samochodów do rosyjskich dealerów, to firma w dalszym ciągu pracuje w fabrykach zlokalizowanych na terenie Rosji, gdzie produkowane są m.in. Volkswagen Polo. W najbliższym czasie można jednak spodziewać się wprowadzenia kolejnych restrykcji, na mocy których również i te fabryki zostaną zamknięte lub przeniesione do innych krajów.

W poprzednich tygodniach podobną decyzję podjęły także inne marki. Brawo za konsekwencje

volkswagen diesel logo
Fot. pixabay.com

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach swoją działalność na terenie Rosji postanowiły zakończyć takie marki jak Volvo, GM, Ford, Jaguar Land Rover, Honda czy BMW. Wydaje się, że w nadchodzących dniach coraz więcej marek zdecyduje się na podobny krok. Nie ma co się temu dziwić – sytuacja w Rosji nie jest normalna i warto o tym mówić i stamtąd się wycofywać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News