PILNE: Volkswagen wycofuje się z europejskiego rynku?! Dramatyczna sytuacja w obozie niemieckiego giganta!

PILNE: Volkswagen wycofuje się z europejskiego rynku?! Dramatyczna sytuacja w obozie niemieckiego giganta!

volkswagen diesel logo

Podaj dalej

W niemieckich mediach w ostatnim czasie pojawia się wiele niepokojących informacji dotyczących firmy Volkswagen. Z tego co możemy przeczytać w tamtejszej prasie, firma zamierza przeprowadzić masowe zwolnienia. Czy to oznacza, że niemiecka marka pomału zamierza zwinąć się z rynku motoryzacyjnego? Już wam wyjaśniamy, bo sytuacja jest bardzo napięta.

Volkswagen wycofuje się z europejskiego rynku?! Dramatyczna sytuacja w obozie niemieckiego giganta!

volkswagen logo nowe auto

Według informacji pojawiających się w niemieckiej prasie Volkswagen ma zamiar zwolnić nawet 30 tysięcy pracowników. Sytuacja rynkowa jest coraz trudniejsza również dla Volkswagena i firma musi zająć się redukcją kosztów, aby móc w jakikolwiek sposób funkcjonować na rynku. Oby to wszystko nie skończyło się jakimś bardziej poważnym kryzysem, bo nie wygląda to wszystko najlepiej.

Redukcja etatów w firmie Volkswagena, według informacji, jakie możemy przeczytać w „Handelsblatt” spowodowana jest koniecznością przestawienia się fabryki na produkcję samochodów elektrycznych. Teraz z tego powodu pracę może stracić nawet 30 tysięcy pracowników, którzy z dnia na dzień nie będą mieli środków do życia. Według prezesa Volkswagena aktualnie koszty w jego fabrykach są o wiele za wysokie w porównaniu do konkurencji.

Rzecznik uspokaja, ale sytuacja różowa nie jest. Ciekawe jak to się wszystko potoczy

Do całej sprawy odniósł się w ostatnich dniach rzecznik prasowy niemieckiej marki. Podkreślił on, że firma planuje jak najszybciej dokonać w swoich strukturach przekształceń, które umożliwią Volkswagenowi dopasowanie się do aktualnej sytuacji na rynku. Co ciekawe pojawiają się sprzeczne informacje co do tego, ile pracowników ma stracić prace. Wszystko tak czy siak zweryfikuje czas i zobaczymy wtedy, kto tak naprawdę mówił prawdę. Oby jednak kryzys w Volkswagenie nie okazał się aż tak poważny, na jaki aktualnie wygląda.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News