PILNE: Trzymasz w aucie to urządzenie? Szybko się go pozbądź, bo otrzymasz ogromny mandat!

PILNE: Trzymasz w aucie to urządzenie? Szybko się go pozbądź, bo otrzymasz ogromny mandat!

mandat-policja-stary samochód

Podaj dalej

Funkcjonariusze policji w ostatnim czasie zatrzymali 54-letniego kierowcę, który poruszał się po drodze jadąc o 27 km/h za szybko. Podczas jego zatrzymania policjanci znaleźli w aucie kierowcy niedozwolone urządzenie, przez co kara, jaką 54-latek otrzymał była znacznie wyższa, od tej jaką otrzymałby za przekroczenie prędkości.

Masz w swoim samochodzie to urządzenie? Uważaj, grozi za to ogromny mandat!

wystawienie mandatów

Cała sytuacja miała miejsce kilka dni temu na DK nr 8 w okolicach Suwałk. 54-letni kierowca Mercedesa przekroczył dopuszczalną prędkość o 27 km/h. Męzczyzna był mocno zaskoczony kontrolą, a w jego aucie funkcjonariusze policji znaleźli specjalny antyradar, który w przeszłości ostrzegał 54-latka o kontrolach drogowych.

Nie trzeba chyba nikomu przypominać, że tego typu urządzenie jest nielegalne i nie można go posiadać podczas jazdy. Mężczyzna więc został ukarany podwójnym mandatem – za przekroczenie prędkości i posiadania antyradaru. Łącznie suma jego mandatów wyniosła około 4 tysięcy złotych. Jak sami zatem widzicie, była to droga zabawka.

Musicie się jak najszybciej pozbyć takich urządzeń

mandat karny policja

Jeśli ktoś z was ma w swoim samochodzie podobne zabawki, zalecamy prędkie ich odstawienie. W przeciwnym razie narazicie się na wysoki mandat, który raczej nie jest warty świeczki. Lepiej jeździć zgodnie z przepisami, niż posługiwać się tego typu produktami jak wyżej wspomniany „antyradar”…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News